Відбувся суд за позовом представників меншості в обласній раді

Сьогодні, 15 лютого, відбулося перше (підготовче) судове засідання за позовом окремих депутатів Чернігівської обласної ради.

Представники п`яти фракцій (на сьогодні вже чотири) обласного представницького органу звернулися до Адміністративного суду з мотивацією: порушення законності та Регламенту на першій сесії при проведенні так званого «таємного голосування» з виборів голови, заступників голови та інших питань.

Представники меншості усі ці рішення тепер оскаржують у судовій інстанції. Щоправда, після деяких перемовин нового керівництва облради з представниками опозиції, одна з них, а саме — «ОПЗЖ», влилась у нове керівництво, тобто увійшла в коаліційну більшість.

Тож відтепер (за домовленістю), представник Чернігівської регіональної організації політичної партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» Василь Куліда, колишній керівник обласного УМВС, генерал-майор міліції у відставці, займає ключову посаду в обласній раді — він очолив постійно-діючу комісію обласної ради з питань житлово-комунального господарства, транспорту та інфраструктури.

На цей коаліційний крок нове керівництво обласної ради наважилося через те, що для прийняття відповідних рішень потрібна була більшість. І така можливість у більшості, хоча і через деякі поступки, з`явилася.

Інші ж чотири фракції вирішили йти до кінця.

Під час першого судового засідання обидві сторони подали клопотання щодо залучення певних свідків. Суд вивчатиме справу до 23 лютого. Саме цього дня відбудеться друге засідання по суті.

— Так звана більшість, ігноруючи інтереси кількох фракцій, одноосібно утворила постійні комісії… Такий непрофесійний підхід до роботи свідчить про те, що в обласній раді назріла політична криза, — повідомив редакції телефоном депутат Чернігівської обласної ради від партії «За майбутнє» Арсен Дідур. — Хочу нагадати, що обласна рада, згідно з Регламентом, є органом місцевого самоврядування, що представляє спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, а не працює в чиїхось інтересах, ігноруючи дотримання законності. Тому ми повернемося до зали засідань лише тоді, коли до керівництва облради та постійних комісій увійдуть пропорційно представники всіх фракцій – щоб працювати, а не контролювати роботу ради.

Звичайно, що тепер завдяки «угоді» з ОПЗЖ, обласна рада через наявність потрібного кворуму, може приймати відповідні рішення. А «Опозиційна платформа – за життя» через здобуту офіційну посаду впроваджуватиме свої партійні тактично-стратегічні цілі та корисливу для партії мету. Адже де-факто їхній представник має від цього часу свій кабінет, телефони, адресу, де зустрічатиметься зі своїми виборцями, а не лише це робитиме в партійному офісі. От цікаво: чи з`явиться в кабінеті генерала обласної ради прапорець «його» партії, а може вже й з`явився?

Нагадаємо, що в Чернігівській обласній раді — 64 обранців. До коаліції так званої більшості входять партії «Рідний дім», «Слуга народу» та «Радикальна партія». А тепер вже до них примкнула і «ОПЗЖ». Решта ж депутатських фракцій («Наш край», «Батьківщина», «Європейська солідарність»,  «За майбутнє») добиватимуться справедливості через суд.

Сергій Вітер, спеціально для видання sknews.net

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?