В госпітальному окрузі має бути кілька лікарень інтенсивного лікування

Останнім часом у ЗМІ області з’явилась інформація, що керівництво Чернігівської обласної адміністрації подало до Міністерства охорони здоров’я пропозиції щодо утворення в області 4 госпітальних округів у Чернігові, Прилуках, Ніжині та Корюківці.

Залучення експертів, вивчення ситуації, надання пропозицій, громадські слухання… Чернігівщина пройшла довгий процес узгодження кількості округів. І мова йшла про 6 або ж 7 округів на Чернігівщині. А тепер, з уст голови облдержадміністрації жителі області дізнались, що у перспективі на Чернігівщині буде лише 4 госпітальні округи. Їхній перелік окремою постановою Кабмін  має затвердити до 1 лютого 2017 р. 

Реформа не має бути заради реформи. Головна мета будь-яких змін – це покращення рівня медичного обслуговування населення. Задля втілення реформи потрібно у першу чергу дослухатися до потреб і побажань людей. І якщо не почути їхню думку, реформа матиме негативні наслідки.  Виникає закономірне питання, навіщо тоді ці зміни? – коментує ситуацію  народний депутат України Валерій ДАВИДЕНКО.  Враховуючи специфічні характеристики Чернігівської області, а саме кількісний склад населення, площі та відстані між населеними пунктами, при формуванні меж госпітальних округів ми не можемо йти шляхом, аналогічним до інших областей, де пропонують утворити 4-5 госпітальних округів. Площа Чернігівської області більша на 15 % від Київської, а населення проживає майже в половину менше. Але якщо вже йти шляхом укрупнення Госпітальних округів, то передбачати по кілька лікарень інтенсивного лікування на один округ, а не тільки в центрі.  Медичні послуги мають бути доступними, щоб, наприклад, швидка допомога не везла хворих з Новгород-Сіверщини 120-140 км  до Мени чи КорюковкиВже існуючі лікарні мають бути збережені і максимально адаптовані і вдосконалені відповідно до вимог надання якісних медичних послуг. Не можна проводити одну з найбільш чутливих реформ без ґрунтовного  аналізу. Поверхове оцінювання ситуації, без урахування всіх аспектів (географічного положення, кількості населення, якості доріг тощо) матиме лише негативні наслідки, які вплинуть на найцінніше – здоров’ї людей.  Мета реформування – забезпечення рівного та справедливого доступу КОЖНОГО громадянина України до високоякісних та своєчасних медичних послуг. Якщо не буде врахована думка і потреби населення Чернігівщини, варто бойкотувати створення  госпітальних округів до тих пір, поки реформа не почне працювати на благо населення.

Позиція Чернігівської облдержаміністрації щодо цієї проблеми ТУТ

 

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?