V Єврочитання у Чернігові

1 грудня 2018 року в актовій залі Музею-заповідника Михайла Коцюбинського відбудуться «V Єврочитання у Чернігові».

Заходи присвячені подіям недалекого минулого. Гостями літературно-мистецького стануть письменники з Києва, Ніжина та інших міст України. У попередні роки Єврочитання проходили в КМЦ «Ітермеццо».

Початок заходів: 14.00.

Партнерами V Єврочитань є КМЦ “Інтермеццо”, Чернігівська обласна організація Національної спілки письменників України, ВГО “Самооборона Майдану” ГО “Медіа-центр “Свобода слова нового століття” (м. Корюківка), Чернігівська МГО «Центр прогресивної молоді «Апельсин»,  “Вільні Люди. Чернігів”, Чернігівський літературно-меморіальний музей-заповідник М. М. Коцюбинського.

Саме творчі люди, письменники зокрема, мають дари заглядати в минуле, критично оцінювати сьогодення і мріяти, бачити, відчувати майбутнє. Свій творчий доробок представлять:

Олександр Забарний. Поетичний дебют письменника відбувся ще у шкільні роки на сторінках міськрайонної газети “Правда Прилуччини”. Його вірші друкувалися на шпальтах “Деснянської правди”, “Гарту”, “Молоді України”, в журналах “Ранок”, “Сільські Обрії”.  Олександр Забарний – член Національної спілки журналістів України (1995). член Національної спілки письменників України (2012).

Автор трьох поетичних збірок та семи книг прози, драматургії і публіцистики.

Лауреат Міжнародної літературної премії імені М.Гоголя «Тріумф» (2013) та обласних літературних премій імені Михайла Коцюбинського (2014) та Леоніда Глібова (2011).

 Ліна Ланська.  (Людмила Лихова) живе і працює в Чернігові. За фахом – лікар, закінчила Київський Національний Медичний Університет ім. Богомольця. Запевняє, що старшою за 35-річну жінку вона ніколи не буде. Поетеса. Лауреат Третього Всеукраїнського літературного конкурсу ім. Мартовича 2017р. Співорганізатор Першого Всеукраїнського поетичного стартапу “Дотиком душі” – м. Чернігів 2017р. Учасник І Всеукраїнського фестивалю любовної лірики “Мовою серця” в м. Івано-Франківськ, 2016 р. Учасник Міжнародного фестивалю “Краса душі” 2016 р. Публікації в журналах (“Літературний Чернігів”, “Дніпро”, “Чорнильна хвиля”) та альманахах (“Мовою серця”, “Сила почуттів”, “Листи до Миколая” і ін). Автор збірки інтимної лірики “Танець на лезі” (2017р.).

Ганна Арсенич-Баран. Народилася 26 червня 1970 в селі Нижній Березів Косівського району Івано-Франківської області. Письменниця, голова Чернігівської обласної організації Національної спілки письменників України. Завідувач кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського, кандидат філологічних наук, доцент. Народилася 26 червня 1970 року в с. Нижній Березів Косівського району Івано-Франківської області. Закінчила Івано-Франківський педагогічний інститут імені Василя Стефаника. Від 1998 року живе в м. Чернігові. Автор поетичних збірок «Рушник на калині» (1997 р.), «Музика черемхи» (1998 р.), «Розквітлий глід» (2001 р.), «Тремтять гіацинти» (2003 р.), «Обнадію весною» (2005 р.), прозових – «Під райськими яблучками» (2001 р.), «У понеділок все буде по-іншому» (2003 р.), «Як зайде місяць» (2005 р.), «Солодкі слова» (2010 р.) та роману «Тиха вулиця вечірнього міста» (2005 р.).

Сергій Дзюба. Народився 20 вересня 1964 року в м. Пирятин Полтавської області. Служив у війську, закінчив факультет журналістики Київського державного університету імені Тараса Шевченка (1989). Нині мешкає в Чернігові. Працював в українських, закордонних ЗМІ, очолював радіо, видавництво. Козацький полковник.

Нині – президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України (яка об’єднує відомих письменників, перекладачів, науковців та журналістів із 53 країн; з 2014 р.) і голова Чернігівської міської організації Національної спілки журналістів України. Заступник головного редактора газети «Деснянська правда». Почесний професор Міжнародного університету «Україна». Поет, прозаїк,  публіцист, дитячий письменник, перекладач, радіодраматург, критик, пародист, громадський діяч.

Автор 70-ти книг (присвячених дружині – Тетяні Дзюбі, які вийшли в Україні, США, Великобританії, Канаді, Швеції, Чехії, Польщі, Сербії, Болгарії, Вірменії, Туркменістані, Казахстані), 36-ти радіоп’єс, циклу українських пісень. За казковою повістю С. Дзюби «Гопки для Кракатунчика» поставлено виставу в Чернігівському ляльковому театрі імені О. Довженка.

Яна Хілько.  Народилася 10 вересня 1989 року на батьківщині Марії Заньковецької – у с. Заньки на Ніжинщинні. Закінчила там дев’ятирічку, в якій і почала писати. Далі – НУКіМ ім. М. Заньковецької та літературна студія «Криниця наснаги» під керівництвом А. Г. Шкуліпи. В ці роки друкувалася в періодиці, стала дипломанткою кількох літературних конкурсів та одним з авторів колективного збірника «Пошук себе». У 2009 році вступила до НДУ ім. М. Гоголя на філологічний факультет, де й навчаюся досі, але вже в аспірантурі. Працювала завідуючою клубом в с. Заньки та учителем української літератури у Великокошелівській ЗОШ. Свої твори викладає в соціальних мережах під ніком Нея Інакша.

Дарка Москаленко. Народилась в с. Величківка Менського району Чернігівської області.  у 2015 році закінчила Ніжинський державний університет  та отримала звання магістра філології. Певний час працювала в школі вчителем-гуртківцем. Із 2016 року працює в Чернігівському драматичному театрі на посаді провідного редактора. Має дві поетичні збірки ( “Мій незавершений дотик” та “Найдорожчий” ).  Є учасником деяких літературних конкурсів, друкується в місцевій пресі. Активна, завжди усміхнена та закохана в літературу і свою роботу.

 Ірина Морська. Народилася 9 червня 1995 року в Чернігові.

Магістр ЧНПУ ім. Т. Г. Шевченка, спеціальність «українська та англійська філологія».  Автор збірки поезії “Весна з ароматами вишень”.

Каже про себе: «Пишу вірші, маю поетичну сторінку на сайті «Клуб поезії», публікувалась у періодичних виданнях. Учасник університетської літературної студії «Post Scriptum». Але музика – також моє захоплення. Музичної освіти не маю, проте люблю підбирати різні мелодії на слух на музичних інструментах, також сім років займалась співом у хорі «Елегія» і два роки співала в ансамблі «Пролісок».

У майбутньому мрію перевести свої поезії у пісенний формат. Інколи люблю помалювати, хоча перевагу віддаю активному відпочинку (ролики, ковзани, подорожі, плавання).

Обожнюю дітей, тому моя робота – ще й моє задоволення та відпочинок!

P.S. Кажуть, мова – то ключ від замку, і чим більше ключів, тим більше можливостей надає життя. Тому захоплююсь вивченням мов і охоче спілкуюся з іноземцями»

Михась Ткач. Аніматор літературного процесу. У 1992 році створює і з того часу очолює незалежну громадську організацію — Літературну спілку «Чернігів» та разом з колегами засновує журнал «Чернігів» (з 1993 виходить під назвою «Літературний Чернігів».

Член Національної спілки письменників України (2002); Член НСЖУ.

Як літератор дебютує у журналі «Вітчизна» № 10 за 1973 оповіданням «Неспокій». Помітив автора прозаїк Микола Олійник. Згодом з’являються його твори в журналі «Жовтень», альманасі «Вітрила», газеті «Деснянська правда» та інших періодичних виданнях.

Є автором книжок: «Сонячний полудень», «Світле диво», «Святковий ранок», «Дике поле», «Гірка ягода калини», «Веселий Штанько», «Відлуння душі», «Зимові сюрпризи», «Багряні громи», «Осінні акорди», «Ласий ведмідь», «Анюта», «Спадок», «Зерна слова» “Хочеться грози”, “У проміжках дерев “.

 Ірина Кулаковська. Народилася в Чернігові. Член Конгресу літераторів України. Автор двох поетичних збірок “Скіфія Висохлих Сліз” та “Пускай прольётся снег”. Також у співавторстві з чернігівським літератором Сергієм Дзюбою написала книгу для дітей “Потягуськи”. А в співавторстві з солісткою військово-музичного центру, засл.арт. України Мариною Гончаренко та лауреатом всеукраїнських і міжнародних конкурсів авторської пісні Іриною Єременко створила цикл пісень. Друкувалася в місцевих та деяких всеукраїнських періодичних виданнях, російському журналі “Форум”, численних колективних збірках та альманахах. Лауреат обласних конкурсів: Другого обласного літературного  конкурсу для дітей та молоді (2000 р., друге місце), “Краща книга року” (2006 рік, друге місце та 2008 рік, третє місце). Дипломант Міжнародного літературного конкурсу “Гранослов-2006”.  Лауреат премії Чернігівського інтелектуального центру “Премія ім. М. В. Гоголя “Тріумф”, премії імені Григорія Сковороди “Сад божественних пісень” Волинського товариства “Світязь” , літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша, заснованої ГО “Оберіг-Чернігів” та Волинським товариством “Світязь”.

Валентина Громова.  Одного пресвітлого дня, на свято Трійці, у містечку Борзна на Чернігівщині, народилася дівчинка. Назвали Валентиною. Батько грав на сцені любительського театру. І дівчинка з малих літ знала напам’ять усі батькові ролі. І, звичайно, хотіла стати артисткою. Але закінчила філфак Ніжинського педагогічному університету і стала не вчителькою, а радіо-журналісткою. І вже 30 років із цією професією не розлучається. Працює у Чернігівській філії Національної телекомпанії України. А ще пише вірші.

Вона-член Національної спілки журналістів, друкувалася у всеукраїнських газетах і журналах, авторка поетичної збірки «Любові вежі». Підготувала до друку нову книгу лірики «Жасминова хмаринка».

Ольга Лугова. Народилася 09 січня 1962 року в селі Бугринівка Новгород-Сіверського району Чернігівської області, проживає у Чернігові з 1965 році, здобула фах журналіста у Київському державному національному університеті ім. Т.Г. Шевченка.

Журналіст за освітою, у якості диктора, кореспондента, спеціального кореспондента, ведучої радіо і телебачення, редактора, заступника головного редактора і головного редактора працювала у друкованих та електронних засобах масової інформації України. Самостійно як головний редактор створювала газету, журнал, радіо, брала участь у створенні телебачення.

Має досвід державної служби. Цікаво спілкуватися і обмінюватись досвідом з колегами, тому вступила до Спілки журналістів України, щоб мати можливість втілювати спільні творчі проекти.

Наталія Потапчук. Народилася на Волині, свого часу закінчила технікум, потім політехнічний інститут. З дитинства мріяла присвятити своє життя музиці, але життя склалося так, що далі музичної школи (клас  фортепіано) не пішла. Першу пісню склала у підлітковому віці, в студентські роки багато виступала, але з піснями інших авторів. В журналістиці Наталія вже 19 років, працює власним кореспондентом по Чернігівській області Національного інформагентства “Укрінформ”, яке нещодавно відсвяткувало 100-річний ювілей.

Вісім років тому Наталія відкрила в Чернігові клуб авторської пісні і поезії “Трамонтана”, за цей час провела на громадських засадах понад 80 творчих заходів. Сама авторка має в своєму доробку сорок пісень, половина з яких – на власні вірші (більш ранні), решта – це покладені на музику поезії. Справжніх, як вона вважає, поетів.

Поезія і музика нероздільні.  Тому в “V Єврочитаннях у Чернігові” візьмуть участь – дует  “Голос душі” (Ольга і Руслан Шведи).

Чернігівський акустичний гурт «ГОЛОС ДУШІ» створений у 2012 році. Починався з дуету “Voice of mind”, але за чотири роки зазнав кардинальних змін у складі учасників. На сьогодні має в своєму творчому доробку майже 50 авторських пісень (українською, російською та англійською мовами), музичні імпровізації до власних віршів вокалістки, а також кавери на відомі пісні українських виконавців.

З сольними концертами авторські твори гурту можна було послухати на різних музичних майданчиках та квартирниках: у кафе “БлинChiki”, ресторані “КонтраBass”, “Cash Pub”, Львівській майстерні шоколаду і інших (колишні кафе “Шкаф”, “Жбан”, рок-клуб “Паук”), а також у ЗОШ #2 і барі “Вікторія” (м. Городня – 2014р.) та Палаці культури, художньої творчості дітей, юнацтва та молоді (ДК Шерстянки – 2016р.)

“Голос душі” – постійні учасники чернігівського клубу авторської пісні та поезії “Трамонтана” (чисельні концерти в Арт-клубі, бібліотеці Короленка, музеї Коцюбинського). Крім того, неодноразово виступали у Центральному парку культури і відпочинку (Горсад), Філармонійному центрі, ТРЦ “HOLLYWOOD” і на Красній площі міста.

Основними учасниками гурту наразі є: Ольга Швед (лідер гурту, автор і вокал) та Руслан Швед (гітара)

Геннадій Обушний – очільник чернігівського Єдиного волонтерського центру. Я з ним знайомий ще за довго до подій на Майдані. Єдиний волонтерський центр не тільки допомагає фронту матеріально а й словом, поетичним. Нещодавно за  сприяння обласного Департаменту культури і туризму, національностей та релігій вийшла поетична збірка «Волонтерська муза». До поетичної збірки увійшли твори п’яти літераторів: Віталія Бажана, Маргарити Богданової, Ірини Губаревої-Єременко, Тетяни Лепявко і Тетяна Шилової. Поети Єдиного Волонтерського центру на Читаннях представлять свої нові  поетичні твори.

Інформаційні партнери V Єврочитань: SVOBODA.FM, обласна газета “Деснянська правда”,  інтернет-портали “Біла хата”, “Суспільний кореспондент”,  Всеукраїнський незалежний медійний простір “Сіверщина”, регіональна інформаційна агенція “Час Чернігівський”, обласна газета “Світ-інфо”.

Текст: Віктор Татарин

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?