В чию кишеню платимо?

Виходячи з давньої української традиції, наш мудрий народ звик валити провини за провали та невдачі на владу. Традиційно, перед кожними виборами надзвичайною популярністю користується тема тарифів і вина за високі тарифи — на Уряді.

Однак більшість тих, хто так солодко з голубих екранів обіцяє народу низькі тарифи, чомусь забуває, що 90% енергопостачальників є приватними товариствами і Уряд може впливати на них виключно як регулятор.

До прикладу, останнє рішення Кабінету Міністрів України, яким встановлено граничні тарифи на житлово-комунальні послуги для українців на опалювальний сезон 2019-2020 років. Перед ухваленням рішення спеціалісти провели розрахунки і довели, що гранична вартість тепла має бути обмежена на рівні 1300 – 1400 грн за гігакалорію.

Відтак, відповідно до урядового рішення, з початку опалювального сезону діятимуть такі тарифи:

З постачання теплової енергії: 
• у разі оснащення приладами обліку – 1400 гривень за 1 Гкал (з урахуванням ПДВ);
• у разі відсутності приладів обліку – 35,21 гривні за 1 кв. метр (з урахуванням ПДВ).

З постачання гарячої води: 
• за умови підключення рушникосушильників до систем постачання гарячої води – 83,66 гривні за 1 куб. метр (з урахуванням ПДВ);
• у разі їх відсутності – 75,74 гривні за 1 куб.м. (з урахуванням ПДВ).

А тепер повернемося до наших “баранів”. І візьмемо всім нам близький прекрасний Чернігів та улюблену міську владу. Є така фірма ПАТ “Облтеплокомуненерго” – це та, яка хоче відключати містянам за борги гарячу воду. Так от тариф, за яким “Облтеплокомуненерго” продає чернігівцям тепло становить 1737 гривень 61 копійка. За кожну гігокалорію ми переплачуємо 337 гривень 61 копійку. Порахуйте обсяги постачання і вихлоп, який приватна фірма отримує з багатоквартирних будинків. Тепер зрозуміло чому так важко переобладнати будинок на автономне опалення?

Зрозуміло, що у такому випадку найкращий вихід для міської влади — це перекласти відповідальність на Уряд. Але кому сподобається те, що тебе звинувачують у тому, в чому ти не винен?

Цитата міністра юстиції України Павла Петренка:

«Ціна газу в Україні однакова для населення. Ціна тепла кардинально відрізняється в різних населених пунктах. Навіть у три рази є. Беремо для прикладу Чернівці та Чернігів. У Чернівцях вартість тепла 1200 гривень, у Чернігові – 1700 і деякі – по 1900. На місцевому рівні місцеві теплопостачальники спільно в змові з органами місцевого самоврядування встановлюють ціну на тепло. Крім вартості газу, втрат, ще додають повітря».

Цитата Гройсмана:

«Сьогодні є колосальні фінансові ресурси місцевого самоврядування. Але чомусь пішов тренд на піар – плиточку покласти, фонтан встановити. Я це підтримую. Але кому потрібен фонтан, якщо води немає?! А ТКЕ тим часом написало 1800 грн за Гкал або 2000 грн, отримує надприбутки, а люди вимушені платити завищені ціни. Причому платити не Уряду, а місцевим структурам».

Ну і наостанок: вам не здається дивним статус АТ “Облтеплокомуненерго”? Порушено справу про банкрутство…

Віктор Назаревич

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?