Українець розробив новий метод навчання — конкретно-індуктивний

25 жовтня 1878 року в місті Радом (сучасна Польща) народився Костянтин Феофанович Лебединцев, вчений, математик.

Походив із учительської сім’ї, яка незабаром переїхала до Києва. Навчався в 2-й Київській гімназії, закінчив фізико-математичне відділення Київського університету Св. Володимира.

Надалі працював викладачем математики, розробив новий метод навчання, який згодом назвав конкретно-індуктивним. Член Київського фізико-математичного товариства. Виступав проти покарань та залякування учнів. За свої ліберальні погляди зазнав переслідувань з боку влади і не міг влаштуватися на роботу, через що змушений був переїхати до Москви і в 1909-1917 роках викладав у одному з кращих приватних навчальних закладів – гімназії Кирпичникової.

Костянтин Лебединцев. Фото: pmu.in.ua

В 1919-му повернувся в Київ. Викладав у Київському інститут народної освіти, брав активну участь у роботі Наркомпросу УСРР.

Автор численних наукових робіт. Його фундаментальна праця «Вступ до сучасної методики математики» (1925) стала першим вітчизняним нарисом з методики викладання математики. Створив першу програму для української трудової школи, яка базувалася на принципі свідомого й міцного засвоєння матеріалу, враховувала вікові особливості учнів. Підготував ряд новаторських за своїм змістом підручників і задачників, за якими навчалися декілька поколінь українських школярів і які отримали визнання за кордоном (підручники з алгебри перекладені на польську та німецькі мови).

Помер 25 вересня 1925-го в Києві.

Сергій Горобець

На першому фото ukrinform.ua: Підручники Костянтина Лебединцева

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?