Україна та Сирія є лише прикриттям для Лаврова

Обговорення ситуації в Сирії та Україні під час зустрічі міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова з президентом Франції Еммануелем Макроном та канцлером Німеччини Ангелою Меркель могло бути лише прикриттям.

Насправді ж мова могла йти про побудову нового формату стосунків між Російською Федерацією та Європейським Союзом, зокрема щодо поставки енергоносіїв до Європи. Про це заявив політик, віце-прем’єр-міністр (2005 р.) Роман Безсмертний. 

«Метою могло бути прагнення в цій човниковій дипломатії нарешті наповнити змістом діалог Нормандської четвірки. Але, скоріш за все, озвучена публічно тема Нормандської четвірки, тема Сирії та України використовується для прикриття. Основним змістом цього візиту була спроба побудувати новий формат стосунків між Російською Федерацією та Європейським Союзом. На сьогоднішній день діалог Парижа та Москви, Берліна і Москви може бути присвячений тільки одному питанню – це продовження дії угоди про поставки вуглеводнів до Європи. Тому що Берлін і Париж в підписанні такої угоди між РФ та ЄС відіграють ключову роль», – сказав він.

Безсмертний нагадав, що в цьому питанні сторонам важливо визначитися із об’ємами поставок газу. Зокрема, скільки буде проходити через Україну, а скільки – через «Північний потік». «На сьогоднішній день незрозуміло, коли буде цей потік і в якому об’ємі буде прокачка. А угода підписується на 10 років. Треба негайно в рамках тристоронньої групи Москва-Брюссель-Київ прискорити діалог щодо підписання угоди по поставках газу і виступати там з конкретними пропозиціями і вимогами, іноді навіть з ультимативними позиціями перед ЄС», – зауважив він.

Політик пропонує також Україні виступити з чіткими пропозиціями на зустрічі політдиректорів та прискорити зустріч міністрів закордонних справ країн Нормандської четвірки. Крім того, якнайшвидше домогтися телефонної розмови глав держав формату Норманді.

Водночас присутність начальника Генштабу збройних сил РФ Валерія Герасимова на зустрічах Лаврова з Меркель та Макроном політик пояснює тим, що до вересня НАТО має завершити процес створення своїх баз у прикордонній з Росією зоні. Росіяни переймаються тим, що у Литві, Латвії, Естонії та Польщі на військових базах будуть розміщені як системи ПВО, так і танкові з’єднання та піхотні підрозділи. За словами Безсмертного, на це Пентагон виділив майже мільярд доларів.

Нагадаємо, що 16 липня в Гельсінкі відбулась зустріч президентів США та Росії. А вже 23 та 24 липня міністр закордонних Сергій Лавров провів зустрічі з президентом Франції та канцлером Німеччини на прохання Володимира Путіна.

Навігація записів

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?