У Петрушівському будинку культури всі новорічні свята будуть теплими

За сприяння народного депутата Максима Микитася у Будинок культури села Петруші, що на Чернігівщині, доставили твердопаливну піч.

Останні події — зрив опалювального сезону в м. Смілі на Черкащині та в Харкові — засвідчили, що Україна, попри всі очікування, ще дуже залежить від газу і стану роботи газових котелень. Тому, щоб і справді почуватися енергетично незалежними, потрібно розвивати й альтернативні викопному паливу джерела енергії. І тут більшими здобутками можуть похвалитися не великі міста, а невеличкі населені пункти.

У невеличкому селі Петрушах на Ріпкинщині людей жахає сама думка про дорогий газ і витрати, пов’язані з ним. Чимало тутешніх установ і закладів (навіть сільську раду) воліють опалювати дешевшими дровами. А тепер ще й місцевий клуб стане теплим, зручним, економним, бо тут з’явилося нове опалювальне обладнання — пічка-булер’ян, яка працює на твердому паливі. Прилад великий, тож його потужностей цілком вистачить, щоб прогріти просторе приміщення, де легко розміщуються сто людей. Вартісне обладнання з’явилося в селі завдяки Максиму Микитасю, бо ще навесні селяни просили його допомогти з купівлею цієї техніки для клубу.

Максим Микитась

Тоді народний депутат якраз заїхав до Петрушів у рамках робочого візиту й почув про проблеми з опаленням. Керівниця клубу Наталія Дробнич розповідає: вона була на зустрічі нардепа з активом села і чула, як він сказав, що бере це прохання собі в роботу.

Наталія Дробнич

Новеньку піч доставили сюди ще в жовтні. А в листопаді вже її підключили, приєднали трубу, зробили пробний запуск, а ще — утеплили зовнішню стіну клубу, вікно, біля яких розташована піч. Триває ремонт і всередині приміщення.

«На Новий рік тут буде дуже гарно: тепло, охайно. Бо ж клуб — одне з найулюбленіших місць відпочинку — тут є і більярд, і настільний теніс. Чекаємо до себе на гостини чимало людей. Може, і всі Петруші будуть», — розповідає завідувачка сільського Будинку культури.

Нова піч дуже підбадьорила громаду — кажуть місцеві жителі. Навіть сільський голова розпорядився виділити кошти на заміну вхідних дверей. Тож клуб, якому вже 38 років, кардинально оновлюється.

«Знаєте, раніше тут було не так затишно, — розповідає Наталія Дробнич. — У нас стояла своя невеличка груба. Вона була біля вікна й не давала такого тепла. А тепер нам Максим Вікторович подарував велику пічку. Ми її вже запускали, тепла вона. Дуже вдячні йому за увагу й турботу, що він не забуває ані про нас, ані про свої слова. Чим будемо опалювати? Дровами».

Цього відновлюваного ресурсу на лісистій Ріпкинщині більш ніж удосталь.

На відміну від багатьох сіл області у Петрушах молоді багато, тож усі сільські свята проходять гучно, велелюдно. Ремонт і тепло в клубі — це все для них, для молоді. Із роботами розраховують упоратися за пару тижнів, а вже тоді розпочнеться підготовка до святкування Нового року.

Секретар сільської ради Валентина Вітченко каже: молодим петрушинцям сподобаються всі нововведення.

«Пічка — то хороша річ, гадаю, тут потеплішає набагато, і людей стане більше ходити, — говорить вона. — Ще ж хочемо і вікна замінити, тому, враховуючи позитивний досвід співпраці з Максимом Вікторовичем, хочемо звернутися до його приймальні по консультації та підтримку».

Валентина Вітченко

Петруші — хоч і невелике село (відповідно до інформації з «Вікіпедії», тут проживають понад 500 людей), проте активне: є своя дільнична ветлікарня, аграрні підприємства, фельдшерсько-акушерський пункт, якому також майже три роки тому допоміг Максим Микитась, придбавши котел, що працює на твердому паливі, плюс пакет ліків першої необхідності. Є тут і робочі руки. На під’їзді до села лагодять дорогу. Життя іде, і відбувається тут чимало позитивних змін. Тож, кажуть селяни, свого депутата в Петрушах дуже шанують, розраховують на плідну співпрацю в майбутньому і сподіваються, що Максим Микитась зважить на їхню активність та ініціативу.

Максим Микитась теж згадує про Петруші теплим словом: село справді працьовите, потужне, має непоганий потенціал.

«Якби ж тут іще долучилися до процесу децентралізації, — говорить нардеп. — Це б також додало поштовху для розвитку, збільшило б обсяг фінансування, який можна використати на реалізацію сільських проектів, наприклад, заміну тих же вікон клубу. Мені дуже приємно дізнатися, що мої старання стосовно цього села не пропали даремно. Свого часу за моєї ініціативи були виділені кошти з Фонду соціально-економічного розвитку на придбання обладнання і комплектуючих до нього. Вважаю, що піч тут неабияк нагодилася. Тепер теплий Новий рік у Петрушах і справді буде таким. Будемо працювати разом і надалі на добро, злагоду і спільний добробут».

Віктор Михайленко

В контексті:

Петруші — село, розташоване в Ріпкинському районі Чернігівської області. Місцевий ФАП обслуговує 7 населених пунктів: села Зубахи, Сенюки, Кратинь, Рашкова Слобода, Бахани, Петруші, Кислі. Село розташоване за 16 км від районного центру і за 19 км від найближчої залізничної станції (Голубичі).

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?