У Чернігові закликали утилізувати медичні відходи

Ситуація, що склалася навколо поширення хвороби COVID – 19 в Україні, вимагає від органів влади, медичних закладів та причетних суб’єктів господарювання вжиття невідкладних заходів реагування у вирішенні питання утилізації медичних відходів.

Пов’язано це з тим, що медичні відходи є чинниками прямого чи опосередкованого ризику забруднення навколишнього природного середовища, виникнення інфекційних і неінфекційних захворювань. Окрім того, медичні відходи володіють високим ступенем обсіменіння патогенною мікрофлорою, що є основною причиною віднесення їх до категорії небезпечних.

Для системи поводження з основною масою медичних відходів на території Чернігівської області характерне наступне:

  • збирання та відокремлення видів відходів, що підлягають утилізації чи переробці, в місцях їх утворення;
  • знезараження інфекційних відходів в медичних закладах;
  • полігонні технології захоронення разом з побутовими відходами.

Така практика не забезпечує повноцінний захист населення і об’єктів довкілля від їх шкідливого впливу. На жаль, й випадки, коли медичні відходи змішують з побутовими і вивозять у лісові масиви, стають непоодинокими, а відтак і ризики зараження різними хворобам підвищуються.

Разом з тим, наразі вкрай важливо щоб медичні відходи були утилізовані виключно на спеціалізованому обладнанні, за дотримання температурного режиму.

В ситуації, що склалася, від роботодавців також вимагається вжиття додаткових заходів для нерозповсюдження коронавірусу SARS-CoV-2 та інших вірусів і мікроорганізмів, зокрема:

  • облаштування спеціальних місць для збирання засобів індивідуального захисту працівників;
  • знезараження їх дезінфікуючими розчинами;
  • передача небезпечних відходів на утилізацію спеціалізованим підприємствам, які мають відповідні ліцензії.

Тож Державна екологічна інспекція у Чернігівській області звертається до керівників медичних закладів усіх форм власності та суб’єктів господарювання області вжити всіх можливих заходів для забезпечення належної утилізації медичних відходів і засобів індивідуального захисту персоналу.

Олег Федоренко,

начальник відділу екологічного нагляду (контролю) поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами Державної екологічної інспекції у Чернігівській області

Навігація записів

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?