У Чернігові увіковічать пам`ять генерала армії УНР

8 лютого 2019 р. Україна відзначає 125-ти річчя з дня народження Аркадія Валійського – уродженця Чернігова, генерала армії УНР, історика.

У рамках проекту ГІ «Почесна варта», заплановано встановлення пам’ятної таблички Герою та популяризація його імені. Для реалізації даної ініціативи об’єдналися громади Ніжина (Владислав Попович) та Чернігова (Олександр Ясенчук).

Аркадій Валійський

Нині пам’ятна табличка вже виготовлена, а її прикріплення перебуває на погодженні відповідної комісії Чернігівської міської ради. На табличці вигравійовано два прізвища   старшин Армії УНР, чернігівців: командира дивізії Армії УНР Петра Ганжі та генерала армії УНР Аркадія Валійського.

Петро Ганжа

Цікаво, що на честь шляхетського роду Ганжів у Чернгові названо вулицю – Ганжівська, що розташована у р-ну П’яти кутів.

Цікаво, що й ім’я Петра Ганжі також свого часу було відображено у міській топоніміці. На початку ХХ ст., ці землі, що належали родині Ганжів, голова роду,надвірний радник Чернігівської губернії Андрій Ганжа передав безоплатно у власність чернігівської громади, з єдиною умовою, вулиці, що будуть прокладені на цих землях мають бути названі на честь його дітей. Так і з’явилася в Чернігові вулиця Петрівська, на честь майбутнього Героя, як і низка інших на честь його інших дітей. Звичайно, з приходом до влади більшовиків вулицю перейменували на честь російського революціонера Петровського, а нині вулиці не повернули старе ймення, а назвали на честь Милорадовичів – старшинського роду часів Гетьманщини.

Пам’ятаймо!

Олександр Ясенчук

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?