У Чернігові створили екологічний штаб

Голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко закликала жителів області повідомляти на гарячу лінію про порушення в екологічній сфері.

Екологічна безпека області – важливий напрямок діяльності Чернігівської ОДА і одне з десяти пріоритетних завдань, які ставить перед собою голова облдержадміністрації Анна Коваленко. Про це вона повідомила на брифінгу 2 квітня.

– У Чернігівській області зафіксовані найбільш значимі нагальні порушення природоохоронного законодавства. Серед них — незаконні вирубки лісів, розорювання прибережних захисних смуг та водоохоронних зон, незадовільний стан складів безхазяйних непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин, несанкціонований видобуток корисних копалин, стихійні сміттєзвалища та незаконні гідротехнічні споруди, – зазначила Анна Коваленко.

За її словами, для вирішення цих питань потрібна комплексна ефективна взаємодія влади, правоохоронних та контролюючих органів з протидії екологічним загрозам та порушенням вимог природоохоронного законодавства.

Голова ОДА наголосила, що не менш важливим є і забезпечення сучасним оснащенням працівників Державної екологічної інспекції та обласного управління лісового та мисливського господарства, а також ефективне використання таких ресурсів.

– Тепловізори, квадрокоптери, біноклі, заправлений човен, рації, фото- і відеокамери та інша апаратура допоможуть покращити якість перевірок, виявити більше порушень. Таким чином забезпечуватиметься відшкодування збитків, завданих місцевим та державному бюджетам, – підкреслила голова ОДА.

Анна Коваленко розповіла, що зранку 2 квітня спільно з представниками екоінспекції, контролюючих та правоохоронних органів з повітря перевірила стан рубок лісу, наявність підпалів та пожеж на території Сновської, Корюківської, Холминської, Семенівської та Новгород-Сіверської громад.

– Знаєте, з повітря дуже добре видно і порушення. Фактично, це спалені сотні гектар. Це виглядає жахливо. Ми мали змогу під час польоту зафіксувати GPS-координати цих згарищ. Адже розуміємо, що у цієї спаленої землі є власник, який не потурбувався ні про екосистему, ні про здоров’я жителів, яким довелось дихати цим повітрям. Під час польоту оглянули місцезнаходження свіжих вирубок і неприбраних після рубок територій. Крім того, оглянули території вздовж Десни, які в зоні ризику через загрозу несанкціонованого розорювання, – розповіла очільниця облдержадміністрації.

Під час брифінгу Анна Коваленко розповіла про створення Штабу з координації роботи щодо протидії екологічним загрозам та порушенням вимог природоохоронного законодавства. До його складу увійшли представники облдержадміністрації, правоохоронних і контролюючих органів, громадськості.

– Облдержадміністрація ініціює створення інтерактивної карти екологічного стану області, що включатиме інформацію про порушення екологічного законодавства на певній території. Цей інструмент забезпечить оперативність і якість роботи з просторовою інформацією про природно-заповідний фонд області, якісний доступ правоохоронних органів та громадськості до інформації про виявлені проблеми та стан їх вирішення,– наголосила голова ОДА.

Анна Коваленко закликала представників територіальних громад долучитися до роботи штабу задля захисту довкілля в області.

– Це справа не лише влади та правоохоронців, а і кожного, хто живе тут. Тому запрошую небайдужих жителів Чернігівщини, яким відомо про порушення в екологічній сфері, звертатися на гарячу екологічну лінію: 0-800-501-740 – сказала очільниця ОДА

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?