У Чернігові розповіли про відповідальність за зрублені ялинки

Ялинка на Новий рік – це добре! Але слід пам’ятати про дотримання вимог природоохоронного законодавства!

До Новорічних свят залишається більше місяця. Тож зовсім скоро родини збиратимуться за святковим столом, лунатимуть привітання, а оселю символічно прикрашатимуть «зелені красуні» – ялинки.

Традиційно з першим снігом в усіх містах стартує «Ялинкова кампанія». Державні лісогосподарські підприємства починають заготівлю хвойних дерев, аби кожний українець міг придбати живе дерево, не порушуючи природоохоронного законодавства. Адже, лише купуючи «законну» ялинку, можливо не завдати шкоди природі.

Однак, з кожним роком фіксуються випадки затримання браконьєрів, які незаконно вирубують хвойні насадження в лісах Чернігівщини. Саме тому, в передноворічний період посилюються заходи державного нагляду (контролю) під час періоду заготівлі дерев хвойних порід.

Державна екологічна інспекція у Чернігівській області повідомляє, що задля дотримання вимог природоохоронного законодавства, в тому числі й в частині реалізації хвойних насаджень до нового 2021 року, в області будуть здійснюватимуться відповідні заходи реагування на порушення вимог чинного законодавства, проводитиметься профілактично-роз’яснювальна робота серед населення, вживатимуться заходи щодо охорони, збереження та невиснажливого використання хвойних дерев.

Також акцентуємо увагу, що відповідно до частини 1 статті 65 КУпАП за незаконну порубку, пошкодження дерев та кущів, їх перевезення й зберігання передбачена адміністративна відповідальність (штраф від 510 до 1020 гривень).

А за порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів рослинного світу – відповідальність за статтею 88-1КУпАП, яка тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1700 гривень з конфіскацією об’єктів рослинного освіту чи без такої. За ті ж самі дії, але вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, порушник зобов’язаний буде сплатити штраф від 1700 до 3655 гривень з конфіскацією відповідних об’єктів.

Окрім штрафу, у разі виявлення зазначених фактів, фахівці Інспекції обрахують ще й шкоду, заподіяну самовільним порубом хвойних дерев, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 № 665.

Згідно ж із Кримінальним кодексом України (статтею 246) незаконна вирубка лісу може «потягнути» й до 7 років позбавлення волі.

Тож краще придбати (купити) у законний спосіб ялинки, ніж самовільно нищити дерева, завдаючи шкоди довкіллю. Вибирайте законні шляхи, як зробити домівку «святковою»!

Марія Плетінь, головна спеціалістка Державної екологічної інспекції у Чернігівській області

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?