У Чернігові розповіли про умови праці для 60-х в умовах карантину

Карантин продовжується і одним із актуальних питань є правове регулювання праці осіб віком 60 і більше років в умовах, що склалися.

Консультацію з цього питання надає головний спеціаліст відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юрій Кирдан.

Юрій Кирдан

Згідно з п. 4 постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211» від 2 квітня 2020 року № 255, передбачено, що серед осіб, які потребують ізоляції є також особи, які досягли шістдесяти років, крім осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, забезпечують діяльність об’єктів критичної інфраструктури.

Також постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211» від 8 квітня 2020 року № 262 уточнено да доповнено перелік суб’єктів господарювання, які можуть здійснювати свою діяльність в умовах карантину та категорії осіб, які досягли віку шістдесят років та старше , що не підлягають обов’язковій самоізоляції. Зазначеною вище постановою передбачено, що заборона на ведення діяльності під час карантину не поширюється на роботу суб’єктів господарювання з надання послуг хімчистки, поштової та кур’єрської діяльності, будівельних робіт, робіт із збирання і заготівлі відходів діяльності.

Особи, яким шістдесят років і більше не потребують самоізоляції та продовжують працювати у разі, якщо:

· на них поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», військовослужбовців та працівників Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів;

· здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19;

· забезпечують діяльність підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, які провадять діяльність та надають

послуги в галузях енергетики, хімічної, нафтохімічної, машинобудівної промисловості, гірничо-металургійної галузі, галузях транспорту, інформаційно-комунікаційних технологій, електронних комунікацій, у банківському та фінансовому секторах, галузі оборонної промисловості;

· мають безперервний промисловий цикл;

· надають послуги у сферах життєзабезпечення населення, зокрема у сферах централізованого водопостачання, водовідведення, постачання електричної енергії і газу, виробництва продуктів харчування, сільського господарства, охорони здоров’я;

· є комунальними, аварійними та рятувальними службами, службами екстреної допомоги населенню;

· включені до переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

Необхідно зазначити, що Законом України про «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17 березня 2020 року було доповнено Закон України «Про відпустки», зокрема статтю 26 нормою, яка передбачає, що перебування у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину не входить до загального терміну. Тобто, особам шістдесяти і більше років як і решті працівників може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на увесь термін карантину, допоки підприємство, установа, організація не відновить свою діяльність.

Така відпустка надається за письмовою домовленістю між роботодавцем та працівником. Слід зазначити, що роботодавець не має права примушувати йти у таку відпустку.

Відповідно до п. 10 ст. 60 Кодексу законів про працю України такого працівника може бути переведено на дистанційну роботу – це така форма організації праці, коли робота виконується працівником за місцем його проживання чи в іншому місці за його вибором, у тому числі за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, але поза приміщенням роботодавця.

При цьому виконання дистанційної роботи не тягне за собою будь-яких обмежень щодо трудових прав працівників.

Нагадую, що у зв’язку введенням обмежувальних карантинних заходів отримати безоплатну правову допомогу можна дистанційно:

· 📧 напишіть на таку електронну пошту

· 📞 зателефонуйте на номер Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги: (0462) 77-51-68.

· Необхідні документи можна залишити в 📫 скриньці для кореспонденції, що знаходиться за адресою: 14005, м. Чернігів, проспект Миру, 49-А, 1-й поверх.

· Правову консультацію можна також отримати:

· ✅ зателефонувавши на безкоштовний номер системи БПД 0 800-213-103

· ✅ поставивши запитання в месенджер ФБ-сторінки:

·· ✅ поставивши запитання на Інстаграм-сторінці системи БПД ·

· ✅ прочитавши правову інформацію на телеграм-каналі «Безоплатна правова допомога»  та обговоривши її у нашому чаті

· ✅ скориставшись правничою вікіпедією WikiLegalAid.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?