У Чернігові розповіли про обмеження під час рибальства

Відповідно до статті 13 Конституції України водні ресурси, які знаходяться в межах території України, є об’єктами права власності Українського народу, і кожен громадянин має право користуватися природними об’єктами відповідно до закону.

Загальне водокористування здійснюється громадянами для задоволення їх потреб безкоштовно, без закріплення водних об’єктів за окремими особами та без надання відповідних дозволів (ст. 47 Водного кодексу України).

Тобто, норма цієї статті дозволяє рибалкам-любителям, а також тим, хто займається спортивним рибальством, використовувати водні ресурси для ловлі риби безкоштовно, не маючи при цьому спеціальних документів.

Однак,  важливо розуміти, що до любительського та спортивного рибальства належать способи ловлі риби без застосування обладнання для промислового вилову риби, а також обладнання, що заборонене для використання при ловлі риби в Україні.

Суворо заборонені сітки, неводи, електроприлади, що створюють ударні навантаження та хімічні сполуки та можуть призвести до недієздатності риби чи зашкодити іншим видам водних організмів.

Забороняється ловля водних живих ресурсів із застосуванням вибухових і отруйних речовин, вогнепальної та пневматичної зброї, способом багріння, спорудження гаток, запруд та спускання води з рибогосподарських водойм.

Рибалити можна на водоймах загального користування – з берега або з човна, вудками усіх видів із загальною кількістю гачків не більше п’яти на одного рибалку, а також спінінгом.

Обмеження та заборони вводяться на період нересту, коли любительське рибальство дозволяється на спеціально визначених ділянках водойм однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега.

З інтерактивною картою таких місць рибалки любителі можуть ознайомитись за ТАКИМ посиланням.

Що ж до весняно-літніх заборон на любительське і спортивне рибальство в підконтрольних рибогосподарських водних об’єктах, то вони триватимуть з:

  • 03 до 24.05 (включно) – р. Дніпро від м. Лоїв до с. Нижні Жари, Республіки Білорусь, р. Сож від населеного пункту Яриловицький Скиток до гирла річки;
  • 04 до 09.06 (включно) – у всіх водосховищах;
  • 04 до 20.05 (включно) – у всіх інших річках в кореневих водах;
  • 04 до 29.06 (включно) – у придатковій системі водойм;
  • 03 до 30.06 (включно) – лов раків у водоймах, що підконтрольні управлінню в період виношування ікри, личинок і першої линьки.

Слід пам’ятати про заборони  проведення робіт та заходів, що є джерелом підвищеного шуму та неспокою.  Вони передбачені ст.39 Закону України про «Про тваринний світ».

У так званий «сезон тиші» з 01.04 по 15.06. забороняються стрілянина, пересування по водоймах за допомогою моторних човнів,  використання маломірних суден, інших шумових заходів, що можуть негативно вплинути на нерест риби.

Державна екологічна інспекція у Чернігівській області закликає громадян бути свідомими та звертати увагу на правила рибальства, особливо під час нересту. Адже саме від нерестового періоду залежить збільшення популяції риб у водоймах Чернігівщини та їх розмаїття.

Марія Плетінь,

головний спеціаліст Державної екологічної інспекції у Чернігівській області, спеціально для видання sknews.net

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?