У Чернігові обговорили важливі аспекти соціального страхування

Про підсумки діяльності управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області та його відділень за дев’ять місяців 2020 року йшла мова на нараді з начальниками відділень управління.

На нараді було розглянуто низку питань із статутної діяльності, у тому числі, про матеріальне забезпечення та страхові виплати застрахованим особам, підсумки роботи служби страхових експертів з охорони праці області, показники тимчасової непрацездатності застрахованих осіб та забезпечення контролю за обґрунтованістю видачі листків непрацездатності.

У своєму виступі начальник управління виконавчої дирекції Фонду Володимир Нашиванько зазначив, що станом на 1 жовтня в управлінні на обліку перебуває 59 720 страхувальників, в тому числі: юридичних осіб – 22 675, фізичних осіб – підприємців – 36 996 та членів фермерських господарств – 49 та підкреслив, що фінансування витрат, пов’язаних із наданням матеріального забезпечення, страхових виплат і соціальних послуг відбувається у повному обсязі і згідно заяв – розрахунків поданих страхувальниками, яких до відділень управління в Чернігівській області було подано понад 20 тисяч на 189,7 млн грн.

Кожна застрахована особа, як і раніше, має право в разі травми або хвороби, у тому числі від COVID-19, на компенсацію втраченого за період лікування заробітку. Не зменшився обсяг гарантій матеріального забезпечення, які здійснюються за кошти Фонду.

За рахунок коштів Фонду нараховано матеріальне забезпечення 36,5 тис застрахованим особам (працюючим громадянам).

Забезпечено виплату наступних видів допомог:

по тимчасовій непрацездатності – 132,6 млн грн, що складає 69,9% від суми всіх витрат на допомогу;

по вагітності та пологах – 54,8 млн. грн., або 28,9 % від всіх витрат;

по ізоляції від COVID-19 – 1,5 млн грн, що складає 0,8% від всіх витрат;

на поховання – 0,8 млн грн, або 0,4% від всіх витрат.

Допомогу у розмірі 50% від середньої заробітної плати нараховано 1 568 особам (4,3% від загальної кількості отримувачів), у розмірі 60% – 1 234 особам (3,4%), у розмірі 70% – 2 288 особам (6,2%), у розмірі 100% – 31 563 особам, що складає 86,1% від загальної кількості отримувачів.

Станом на 1 жовтня 2020 року відділення управління здійснювали страхові виплати 3 134 потерпілим на виробництві та членам їх сімей, у тому числі: 2 964 – потерпілі в разі часткової чи повної втрати працездатності та 170 осіб, які втратили годувальника, з них – 282 – внутрішньо переміщені особи з Донецької та Луганської областей. Із загальної кількості потерпілих на виробництві в області обліковується: 52 особи з інвалідністю I групи; 326 – II групи; 1 147 – III групи, загалом 1 525 осіб з інвалідністю, що складає 51,5% від загальної кількості потерпілих; не визнано особами з інвалідністю – 1 439 потерпілих на виробництві.

За 9 місяців застрахованим особам та членам їх сімей відділеннями призначено 64,4 млн грн, в тому числі – 10,2 млн грн внутрішньо переміщеним особам. У порівнянні з 2019 роком розмір призначених страхових сум збільшився на 4,7 млн грн, або на 7,9%.

На медико-соціальні послуги 245 потерпілим від трудового каліцтва та професійних захворювань за рахунок коштів Фонду виплачено 1,9 млн грн.

Володимир Нашиванько наголосив, що управлінням та його відділеннями, які обслуговують страхувальників та застрахованих осіб регіону, в повній мірі забезпечується реалізація державної політики у сферах соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності та у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.

Під час наради відбувся обмін думками щодо шляхів покращення роботи відділень з актуальних питань загальнообов’язкового державного соціального страхування України.

Євгеній Медведенко

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?