У Чернігові обговорили спектр питань з дотримання прав громадян

В Чернігівській обласній прокуратурі відбулася робоча зустріч з представниками Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

5 лютого 2021 року з метою удосконалення співпраці з питань дотримання прав громадян на звернення та доступ до інформації, вироблення механізмів для цього, в Чернігівській обласній прокуратурі відбулася робоча зустріч прокурорів з представниками Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Зустріч проходила за участі регіонального представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в області Ірини Жмаки, регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в області Алли Лепехи, заступника керівника Чернігівської обласної прокуратури Андрія Никифорука та начальника відділу організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів обласної прокуратури Алли Мельниченко.

Під час зустрічі Ірина Жмака поінформувала учасників заходу про повноваження Омбудсмана при здійсненні функцій захисту прав громадян на звернення та доступ до публічної інформації, а також практику застосування Законів України «Про звернення громадян та «Про доступ до публічної інформації».

Акцентовано увагу на типових недоліках, які допускаються посадовими особами органів державної влади та місцевого самоврядування при розгляді звернень та інформаційних запитів, зокрема, щодо недотримання строків та повноти їх розгляду, необґрунтованості прийнятих рішень.

В свою чергу Андрій Никифорук зазначив, що за результатами підведення підсумків роботи з вирішення звернень і запитів, прийому громадян та забезпечення доступу до публічної інформації органами прокуратури Чернігівської області у 2020 році вказаних порушень не допущено.

Як розповіли в Чернігівській обласній прокуратурі, задля захисту прав людини у даній сфері учасники зустрічі визначилися з механізмами взаємодії та необхідністю оперативного обміну інформацією.

Також вже в першому кварталі 2021 року запланували освітні заходи для працівників прокуратури.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?