У Чернігівській обласній раді говорили про сексизм

1 лютого до Чернігівської обласної ради завітали журналісти, щоб дізнатися думку керівництва представницької влади області щодо проявів сексизму в Україні.

Нагадаємо, що нещодавно до Верховної Ради України було подано два законопроєкти – № 4598 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони проявів сексизму у суспільстві» та № 4599 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за прояви сексизму у суспільстві».

Перший визначає поняття «сексизму» і вносить зміни до кількох законів, що забороняють його прояви.

Другий визначає покарання для тих, хто проявлятиме сексизм по відношенню до інших.

На запитання журналістів відповідала перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш. У своїх коментарях керівниця висловила підтримку поданих законопроєктів та недопущення проявів сексизму. На її думку, фактична нерівність між жінками і чоловіками є порушенням прав людини, що суперечать Європейським цінностям та принципам демократичного розвитку суспільства, і саме таке ставлення до цієї проблеми має стати домінуючим в суспільстві.

Свій внесок у подолання сексистських упереджень на Чернігівщині зробили і депутати обласної ради восьмого скликання.

На засіданні другої (позачергової) сесії обласної ради восьмого скликання, яка відбулась 26 січня, депутатами прийнято проект рішення «Про затвердження Комплексної обласної програми підтримки сім’ї, забезпечення гендерної рівності та протидії торгівлі людьми на період до 2025 року».

Дана програма покликана сприяти формуванню на регіональному рівні цілісної системи заходів, спрямованих на ефективне вирішення проблем функціонування інституту сім’ї, досягненню цілей державної політики щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Вона має на меті сприяти гендерній рівності в частині: удосконалення механізму забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у всіх сферах життя суспільства та впровадження європейських стандартів рівності.

За інформацією Чернігівської обласної ради

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?