Цей день в історії УПА — 9 грудня

1944 рік

Вночі в селі Домашів на Волині підпільники написали на стінах будинків антирадянські гасла.

У райцентрі Снятин на Станіславщині повстанці підірвали 100 метрів залізничної колії, спалили міст і державний спиртозавод.

У сутичках із загонами НКВД у селах Мокротин і Побич на Львівщині загинули двоє повстанців, у тому числі станичний ОУН Володимир Яццнів – «Чабан».

Один із бійців винищувального батальйону на території Сарненського району Рівненщини знищив часового, кинув гранату у землянку, де відпочивали решта бійців (двоє загинули, дев’ятьох поранено), забрав кулемет і подався до повстанців.

1945 рік

Пошукова група НКВД захопила криївку сотні «Холодноярці» УПА-Захід у селі Потік на Тернопільщині. У перестрілці загинули троє воїнів УПА, ще одного пораненим захоплено в полон.

Вартовий сотні «Хорти» УПА-Захід у сутичці з відділом НКВД у селі Солуків на Станіславщині знищив трьох військових і трьох поранив.

1947 рік

Пошукова група МВЛ захопила криївку в селищі Руда на Львівщині. Двоє повстанців, що перебували всередині, вчинили збройний опір і застрелилися останніми патронами.

1948 рік

Надрайонний референт ОУН Богдан Ваврів – «Гомін» застрелився після кількагодинного бою з загоном МВД у селі Кам’янки на Тернопільщині.

У селі Рогізно повстанці знищили члена райкому КП(б)У – організатора колгоспів і завідувача клубом.

Під час зіткнень з опергрупами МВД у селах Кам’янка і Тернівка на Дрогобиччині загинули четверо повстанців.

1953 рік

У сутичці з пошуковою групою МВД повстанці знищили молодшого лейтенанта і поранили рядового. У перестрілці загинули двоє підпільників.

Підготував Сергій Горобець,

Український інститут національної пам’яті, спеціально для видання Суспільний кореспондент

Навігація записів

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?