Цей день в історії УПА — 28 грудня

1944 рік

Сотня УПА-Північ вступила в бій із ротою Червоної армії біля села Барарівка (нині Варварівка) на Кам’янець-Подільщині. Знищені 10 військових. Втрати УПА: 4 загиблих, один поранений.

Опергрупа НКВД атакувала відділ ОУН у селі Почапинці на Кам’янець-Подільщині. У перестрілці четверо повстанців загинули, один зазнав поранення і застрелився, двоє змогли прорватися.

Відділ ОУН (15 чоловік) у селах Карачківці та Циків на Кам’янець-Подільщині роздавав антирадянські листівки та конфіскував продукти харчування з місцевих колгоспів. Біля села Токи на Тернопільщині відділ зіткнувся з опергрупою НКВД. У бою загинули 5 повстанців, решта прорвалися.

1947 рік

Пошукова група МВД захопила криївку в селі Білокриниця на Тернопільщині. Повстанець, що перебував усередині, деякий час відстрілювався, після чого застрелився останніми патронами.

Станичний ОУН Петро Петрша загинув у сутичці з загоном МВД у селі Криниця на Дрогобиччині.

1948 рік

Пошукова група МВД захопила криївку в селі Сваричів на Станіславщині. У перестрілці повстанці важко поранили сержанта і підірвалися гранатами.

Під час зіткнень із загонами МВД у селах Воля і Станківці на Дрогобиччині загинули станичний ОУН Микола Заклатський – «Дубенко» і ще четверо повстанців.

1949 рік

У сутичці з загоном МВД у селі Рожанка на Дрогобиччині загинули воїни сотні «Імені Хмельницького» УПА-Захід Василь Марочкович – «Меч» і Семен Гаврилів – «Зелений».

1950 рік

Опергрупа МГБ захопила криївку біля села Прибинь на Львівщині. Відмовилися здатися і загинули в бою районний провідник ОУН Олекса Гривка

– «Дем’ян», референт над районного проводу СБ (служби безпеки ОУН) Павло Ільчишин – «Стяг» та ще двоє повстанців.

1952 рік

Троє повстанців вступили в бій із загоном МГБ, що проводив облаву біля села Дора на Станіславщині, і застрелились останніми патронами.

Підготував Сергій Горобець,

Український інститут національної пам’яті, спеціально для видання Суспільний кореспондент

Навігація записів

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?