Цей день в історії УПА — 24 листопада

1943 рік

На шляху біля села Самостріли на Рівненщині повстанці обстріляли кілька німецьких автомобілів.

1944 рік

Чота сотні «Журавлі» УПА-Захід у засідці біля села Жакля на Станіславщині знищила 7 військових НКВД, ще трьох поранено. У перестрілці загинув один воїн УПА.

1945 рік

У селі Бобли на Волині повстанці під час раптового нападу знищили секретаря сільради, поранили дільничного НКВД і секретаря комсомольської організації. Спалено сільську раду.

Станичний ОУН Володимир Дереш – «Степовий» і ще троє повстанців загинули в сутичці з загоном НКВД у селі Добряни на Дрогобиччині.

У засідці біля села Чесники на Станіславщині повстанці роззброїли лейтенанта і чотирьох військових Червоної армії. Застрелений солдат, який чинив опір, решту відпущено. Спалено вантажний автомобіль.

В селі Грушка на Станіславщині повстанці знищили голову і секретаря сільради.

1946 рік

Четверо повстанців вступили в бій із загоном МВД, який атакував їх у селі Унятичі на Дрогобиччині. У перестрілці всі четверо загинули, у тому числі надрайонний провідник «Левко».

1947 рік

У засідці на території Підбузького району Дрогобиччині повстанці знищили дільничного МВД і важко поранили секретаря райкому КП(б)У.

Під час зіткнення з загоном МВД у селі Туради на Дрогобиччині загинули двоє повстанців, серед них – районний провідник Ярослав Гамзій – «Май».

У селі Луки на Тернопільщині підпільники знищили члена правління колгоспу.

Підготував Сергій Горобець,

Український інститут національної пам’яті, спеціально для видання Суспільний кореспондент

Навігація записів

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?