Цей день в історії УПА — 21 вересня

1944 рік

У багатогодинному бою з двома ротами НКВД біля села Розтоки на Станіславщині сотня УПА-Захід знищила 3 офіцерів і 15 військових, ще 20 були поранені. Втрати УПА: двоє загиблих, троє поранених.

Близько 70-и воїнів сотні «Бурлаки» УПА-Захід загинули в бою з загонами НКВД біля села Затурин на Тернопільщині.

1945 рік

Відділ сотні «Журавлі» УПА-Захід у селі Кобилецька Поляна на Закарпатті знищив міліцейську дільницю, клуб, телефонний пункт, а продовольство з державної крамниці роздав населенню.

У селі Довга Воля на Волині повстанці спалили дільницю винищувального батальйону, роззброїли і розпустили особовий склад. Здобуто автомат і кілька гвинтівок.

1946 рік

Рій сотні «Імені Колодзінського» у засідці в селі Слобода-Рунгурська (нині Слобода) на Дрогобиччині знищив двох бійців винищувального батальйону, ще одного поранено.

Потрапивши на засідку МВД біля села Чертіж на Станіславщині загинули командир сотні «Летуни» УПА-Захід Євген Музичка – «Середній» і ще один повстанець.

1947 рік

На Станіславщині в селі Замулинці повстанці спалили будівлі колгоспу, а в селі Грабів знищили військового МВД.

У сутичці з загоном МВД у селі Торгановичі на Дрогобиччині загинули четверо повстанців, у тому числі над районний провідник ОУН Федір Грушаник – «Олег».

1948 рік

У селі Верхня Стинава на Дрогобиччині повстанці знищили 4 військових МВД. У перестрілці загинули двоє повстанців.

У селі Спас на Станіславщині підпільники спалили міст вузькоколійної залізниці.

1949 рік

Під час зіткнень із загонами МВД у селах Дашава, Демидів і Довжки на Дрогобиччині загинули четверо повстанців.

1950 рік

У бою з опергрупою МГБ біля села Кудринці на Тернопільщині, що тривав понад дві години, повстанці знищили кількох військових і 12 бійців винищувального батальйону. Із 11-и повстанців 6 загинули в бою, решта змогли прорватися.

СЕРГІЙ ГОРОБЕЦЬ,

Український інститут національної пам’яті, спеціально для видання Суспільний кореспондент

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?