Цей день в історії УПА — 19 березня

1943 рік

У селі Дем’янів на Станіславщині повстанці влаштували зіткнення німецьких залізничних ешелонів. У пожежі, що виникла, згоріли цінні для німців документи.

1945 рік

У Новому Селі на Львівщині повстанці атакували винищувальний батальйон. Захоплені в полон 20 бійців, які були роззброєні і відпущені, а також дільничний уповноважений райвідділу НКВД.

Районна боївка СБ (служби безпеки ОУН) прийняла бій з опергрупою НКВД у селі Мільно на Тернопільщині. Знищені 19 військових. Втрати повстанців – четверо загиблих, ще двоє (зокрема, заступник командира Микола Дец – «Крилатий») отримали важкі поранення і, не маючи змоги відійти, застрелилися.

1946 рік

20 пошукових груп МВД влаштували масштабну облаву на курінь «Сиву ля» УПА-Захід біля села Манява на Станіславщині. У трьох сутичках загинули 5 підпільників, решта змогли відійти у безпечне місце.

У сутичках із загонами МВД у селах Новий Кропивник та Барнівці на Дрогобиччині загинули районний провідник Іван Строгуш – «Бурун» та ще один повстанець. Внаслідок нічного бою у селі Добрівляни загинули троє повстанців, двох захоплено в полон.

Пошукова група МВД захопила криївку біля села Пронятин на Тернопільщині. Після збройного спротиву застрелились п’ятеро підпільників.

1947 рік

У селі Залокоть на Дрогобиччині повстанці знищили голову сільради та бухгалтера колгоспу.

Завдяки диверсії підпільників, на залізниці Довге–Підбузьке зійшли з рейок два паровози.

Опергрупа МВД атакувала табір куреня «Дзвони» УПА-Захід у Чорному лісі на Станіславщині. Загинув начальник штабу куреня бунчужний «Бодьо».

У селі Чистилів на Тернопільщині повстанці увійшли в залишене на деякий час без нагляду приміщення дільниці винищувального батальйону. Захопили 12 гвинтівок та інше озброєння, після чого спокійно зникли в лісі.

Біля села Волохи на Львівщині повстанці знищили дільничного МВД.

1948 рік

Загін МГБ захопив криївку в селі Галівка на Дрогобиччині. Відстрілюючись і витративши всі патрони, застрелились четверо повстанців, ще одного пораненим захопили в полон.

Під час зіткнення з загоном МВД у селі Ляшки-Горішні на Дрогобиччині загинули троє підпільників.

1950 рік

Пошукова група МВД захопила криївку в селі Бистриця на Станіславщині. Змогли прорватися дві групи по 6 повстанців. Прикриваючи їх відхід, загинула кулеметниця Ольга Левицькі – «Христя».

Захоплена оперативниками МВД у центрі Львова член ОУН Анастасія Лучка вчинила самогубство.

1952 рік

У сутичці з загоном МВД у селі Биче на Дрогобиччині загинув кур’єр надрайонного проводу ОУН.

Підготував Сергій Горобець, Український інститут національної пам`яті

На фото: загін УПА. Фото https://io.ua/

Навігація записів

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?