Цей день в історії УПА — 12 січня

1945 рік

Сотня «Чорні гайдамаки» УПА-Північ під час нападу на райцентр Городниця на Житомирщині знищила 8 і поранила 9 радянських працівників. Спалено 13 адміністративних будівель.

В результаті нападу загону НКВД на табір сотні УПА-Північ неподалік села Нудиже на Волині один воїн УПА загинув, захоплено в полон санітарку.

У селі Колпець на Дрогобиччині підпільники знищили інструктора райкому ЛКСМУ.

1946 рік

Чота УПА-Захід атакувала дільницю винищувального батальйону в селі Княждвір на Станіславщині. Роззброєно 34 бійця. Здобуто ручний кулемет, 22 гвинтівки, патрони.

Пошукова група НКВД захопила криївку в селі Унів на Львівщині. В перестрілці загинули воїн сотні «Дружинники» УПА-Захід «Василь» і господар хати.

Відділ УПА-Захід в оборонному бою з загоном НКВД у лісовому масиві в Перегінському районі Станіславщині знищив 5 військових і прорвався з оточення.

В селі Олеша на Тернопільщині повстанці поранили капітана НКВД і двох військових.

1948 рік

У селі Ордів на Львівщині повстанці знищили слідчого райвідділу МВД і секретного агента.

Під час облави загону МВД у селі Новоселиця на Станіславщині повстанці знищили військового. У перестрілці загинули двоє членів ОУН.

1949 рік

На Тернопільщині повстанці знищили начальника винищувального батальйону (він же голова колгоспу) в селі Присівці та спалили клуб і знищили кіноустановку в селі Білоголови.

1950 рік

Через зраду пошукова група МГБ захопила криївку в селі Берем’яни на Тернопільщині. В результаті збройної сутички троє повстанців загинули, один здався в полон.

1951 рік

Референт обласного проводу ОУН Йосип Поздик – «Євген» загинув у сутичці з загоном МВД неподалік райцентру Золотий Потік на Тернопільщині.

Підготував Сергій Горобець,

Український інститут національної пам’яті, спеціально для видання Суспільний кореспондент

Навігація записів

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?