Тренажери майбутнього вже існують для військових

В 169 навчальному центрі Сухопутних військ Збройних Сил України, що дислокується в селищі Десна Чернігівської області, механіків-водіїв навчають на сучасних динамічних автомобільних тренажерах.

Серед багатьох тренажерів особливою популярністю серед курсантів користується автомобільний тренажер на базі бойової машини БМ 9А33 «Оса». Такий тренажер складається з кабіни механіка-водія та пульта інструктора.

Інструктор, який знаходиться за пультом управління може повністю відслідковувати дії курсантів та моделювати різні ситуації, такі як водіння вдень та вночі, перегрів двигуна, обстріл машини, вогневий нальот тощо. На виконання кожного нормативу є свої часові показники. Вартість такого тренажеру близько півтора мільйони гривень.

Автомобільний тренажер дозволяє військовим вдосконалювати навички водіння в різних умовах та на будь-який місцевості, зокрема на пересіченій, степовій, горній, пустельній та інших. На ньому встановлені всі прилади як на реальній машині. При цьому дії механіка-водія відпрацьовуються до автоматизму, що в подальшому дає певну перевагу під час керування бойовою технікою. Також значний плюс в такому навчанні — велика економія пального.

Кожен результат відпрацювання нормативу залишається в пам’яті жорсткого диску тренажера, також ці дані можна і роздрукувати.

Водночас військові проходять навчання і на комп’ютерних тренажерах, в комплект яких входять окуляри віртуальної реальності та аудіогарнітура.

Використовуючи окуляри віртуальної реальності курсанти відтворюють реальну обстановку керування автомобілем в будь-яких умовах.

Ці тренажери дозволяють відпрацьовувати первинні навички водіння, подолання умовних перешкод, навички водіння в колоні та дії механіка-водія в будь-якій критичній ситуації ( ДТП, обстріл та інші).

Поряд з цим для механіків-водіїв обладнали і спеціальний інтерактивний клас для лекційних та групових занять. Тут створили записи лекцій з правил дорожнього руху, будови і експлуатації автомобіля тощо. Слухачів розділяють на три групи, зокрема, перша група вирішує білети з правил дорожнього руху, які використовуються під час здачі іспитів на водійські права, друга група вдосконалює навички водіння у складі колони, а третя — індивідуальні навички водіння в складних погодних умовах, таких як дощ, сніг, туман, ожеледиця.

Як вважають спеціалісти, за такими тренажерами майбутнє — в найкоротший термін тут можна проводити підготовку висококваліфікованих механіків-водіїв для українського війська.

Цікавіше – у відео:

Тренажери майбутнього вже існують в Десні

На Чернігівщині механіки-водії навчаються на сучасних тренажерах

Опубліковано Суспільний кореспондент Середа, 27 листопада 2019 р.

Ігор Березинський,

спеціальний кореспондент (м.Чернігів) Інформагентства МО України «АрміяInform»

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?