Тонкі пластикові пакети можуть заборонити

Законопроєкт про обмеження обігу пластикових пакетів готовий до розгляду у другому читанні, повідомляє Державна екологічна інспекція у Чернігівській області.

В очікуванні законопроєкту №2051-1 про обмеження обігу пластикових пакетів екоспільнота знаходиться вже тривалий час. Нагадаємо, що в листопаді 2019 року Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт, який передбачив заборону продажу в торговельних та ресторанних закладах тонких пластикових пакетів.

А вже найближчим часом, після опрацьованих усіх правок, наданих нардепами, комітет ВРУ з питань екологічної політики та природокористування планує внести на повторне друге читання цей законопроєкт.

Мета – зменшити попит на використання пластикових пакетів в Україні, і що не менш важливо, запобігти забрудненню довкілля, мінімізувати утворення відходів. Адже загальновідомий факт – пластик шкодить довкіллю. Пластикові вироби забруднюють навколишнє природне середовище, засмічують річки та водойми. Токсичний поліетилен і для здоров’я самої людини. Тільки вдумайтесь, звичайні пластикові пакети, дуже повільно розкладаються у природі, і можуть знаходитися в природному середовищі понад кілька століть.

Тож нагадаємо, які саме заборони пропонують запровадити парламентарі.

Законопроєктом передбачено заборонити розповсюдження в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг:

· надлегких пластикових пакетів;

· легких пластикових пакетів товщиною до 50 мкм.

· оксорозкладних (оксобіорозкладних) пластикових пакетів.

Обмеження не поширюватимуться лише на надлегкі пластикові пакети з товщиною стінки до 15 мікрон та розмірами 225х345х450 мм, що використовуються як первинна упаковка для м’яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів. Вони будуть заборонені з 2023 року, після появи на ринку альтернатив.

Планується, що заборона на пластикові пакети почне діяти через 9 місяців з дня прийняття законопроєкту. Таким чином буде забезпечено поступовий перехід на більш екологічні альтернативи (пакети та торбинки багаторазового використання, паперові пакети, біорозкладні пакети).

Що ж до відповідальності, то для суб’єктів господарювання, що розповсюджуватимуть надлегкі та легкі пластикові пакети, парламентарі передбачили штрафні санкції. Також законопроєктом 2051-1 пропонується заборонити схиляти споживачів до купівлі пластикових пакетів, а ще встановлюються вимоги до біорозкладних пластикових пакетів та їх маркування.

У Державній екологічній інспекції у Чернігівській області сподіваються, що така важлива правова і організаційна платформа обігу в країні пластикових пакетів вже незабаром буде прийнята і на законодавчому рівні визначить засади для їх обмеження!

У Державній екологічній інспекції у Чернігівській області закликали нас з вами бути відповідальними та не забруднювати природні екосистеми. Хоча б спробувати відмовитися від поліетилену, взяти екоторбину і рушати в магазин!

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?