Створюється Єдиний держреєстр корупціонерів

Національне агентство з питань запобігання корупції вже розпочало ведення Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

Про це повідомляє видання sknews.net з посиланням на інформацію Сектору з питань запобігання і виявлення корупції Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області.

Останнім часом в нашій державі було зроблено ряд важливих кроків, спрямованих на зниження рівня корупції: запроваджено електронне декларування доходів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, введено додаткові методи фінансового контролю доходів чиновників, створено нові антикорупційні органи. Не оминуло реформування й електронної бази даних, до якої вноситься інформація про осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

За статтею 59 Закону України «Про запобігання корупції» відомості про осіб, яких притягнуто до кримінальної, адміністративної, дисциплінарної або цивільно-правової відповідальності за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, а також про юридичних осіб, до яких застосовано заходи кримінально-правового характеру у зв’язку з вчиненням корупційного правопорушення, вносяться до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, що формується та ведеться Національним агентством з питань запобігання корупції.

Але до початку ведення цього державного реєстру відповідні повноваження покладались на Міністерство юстиції України згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року №171.

Передача повноважень від Міністерства юстиції України до Національного агентства з питань запобігання корупції відбулась нещодавно на підставі спільного наказу від 16 січня 2019 року №140/5/4/19 «Про передачу нематеріального активу – бази даних». 1 лютого цього року сторонами підписано Акт приймання-передачі нематеріального активу – бази даних «Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення».

Таким чином Сектор з питань запобігання і виявлення корупції Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області інформує, що з 31 січня 2019 року припинено ведення Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення Міністерством юстиції України та Головними територіальними управліннями юстиції в областях та місті Києві.

Отже державним органам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям та громадянам варто знати: в подальшому накази про накладення або зняття дисциплінарного стягнення за вчинення корупційного правопорушення та матеріали щодо проведення спеціальної перевірки осіб, які претендують на зайняття посади, яка передбачає зайняття відповідального або особливо відповідального становища, або посади з підвищеним корупційним ризиком, отримання інформаційних довідок за зверненнями фізичних осіб (уповноважених ними осіб) слід надсилати до Національного агентства з питань запобігання корупції.

Порядок формування, ведення Національним агентством з питань запобігання корупції Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, та надання відомостей з нього регламентується відповідним Положенням, затвердженим рішеннямНаціонального агентства з питань запобігання корупції від 9 лютого 2018 року №166, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 21 березня 2018 року за №345/31797.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?