Стало відомо, куди підуть кошти за газ з нових тарифів

Про нову систему методики нарахувань за газ, про витрати на поточні ремонти газопроводів, встановлення та заміна індивідуальних лічильників, інвестиційні програми. А також: звідкіля беруться ціни на газ, хто їх формує? Що переважає: закони економіки чи інтереси політичних течій?  За що ми платили раніше та за що сплачуватимемо зараз? Як зміняться суми з урахуванням нинішніх двох платіжок?  

Про все це розповіли журналістам на прес-конференції 28 жовтня 2019 р. керівники ПАТ «Чернігівгаз». 

Як зазначила голова правління акціонерного товариства «Чернігівгаз» Алла Ярова, новий тариф на доставку газу дозволить компанії отримати необхідний ресурс для обслуговування та модернізації мереж. Саме це дозволить підвищити безпеку та безперебійність природного газу. Крім цього дасть можливість проводити безкоштовну заміну лічильників, сформувати обмінний фонд лічильників для населення.

Алла Ярова

Технічний директор акціонерного товариства Ігор Швець підкреслив, що для АТ «Чернігівгаз» в новому тарифі на обмінний фонд і заміну лічильників передбачено 27,752 млн грн. Цього вистачить для створення обмінного фонду в розмірі 2,652 тис індивідуальних лічильників, що складає приблизно 98,5% від потреби станом на 2019 рік, і заміни 15,643 тис індивідуальних лічильників.

Ігор Швець

Комерційний директор АТ «Чернігівгаз» Сергій Савченко нагадав, що 7 жовтня НКРЕКП затвердила нову методику розрахунку тарифів на основі замовної потужності. Плата за доставку газу тепер відділена від вартості газу і має сплачуватись окремо.

Сергій Савченко

Слід зазначити, що 74% споживачів вважають відокремлення платежу за доставку газу від загального рахунку за газ більш прозорим та зрозумілим, ніж діюча система нарахувань. Це один із результатів першого в Україні опитування споживачів енергетичних послуг, підсумки якого 17 вересня оприлюднив Київський міжнародний інститут соціології.

— Вартість самої послуги залежить від обсягів газу, спожитого споживачем за попередній рік і сплачуватиметься рівними частинами щомісячно, — акцентував увагу Сергій Савченко.Споживачі, які використовують більшу частину газу взимку зможуть знизити навантаження на сімейний бюджет.

Алла Ярова  наголосила, що рівномірні платежі впродовж року дозволять операторам ГРМ постійно отримувати необхідний ресурс для обслуговування та модернізації мереж. А це дасть можливість забезпечити аварійно-диспетчерську службу потрібними матеріалами задля підвищення безпеки газопостачання для споживачів Чернігівщини.

Кошти зі щомісячного платежу будуть направлені на: 71% — підтримка поточної роботи мережі, 11% — матеріали та інше, 10% — видатки, 6% — інвестиції, 2% — встановлення та обслуговування лічильників.

Протягом 2014—2018 років АТ «Чернігівгаз» отримало від діяльності з розподілу природного газу збитків на суму 396,4 млн грн. А поточного року компанія отримає збитків на суму 257 млн грн. На жаль, як повідомили керівники АТ «Чернігівгаз», НКРЕКП в структурі нового тарифу передбачила дуже повільне відшкодування збитків за попередні періоди.

Більше інформації — у відео.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?