Смолинські торф’яники проігнорують ювілейний бенкет «Укрторфу»

Бенкет під час чуми! Державний концерн «Укрторф» помпезно і по-багатому відсвяткує своє десятиліття. Урочистості з нагоди ювілею відбудуться у фешенебельному столичному готельно-ресторанному комплексі «Братислава».

Запрошення на урочистості отримали керівники більшості місцевих філій концерну. Серед запрошених – 20 працівників ДП «Чернігівторф» та його двох структурних підрозділів – Ірванцівського та Смолинського заводів. Одначе смолинці не поїдуть на бенкет, оскільки оголосили бойкот концерну, з мовчазної згоди якого відбувається руйнування галузі.

«Треба не ресторани замовляти, а думати над продовженням ліцензій заводам, які ще залишилися на плаву, – обурюється голова первинної профспілки ДП «Чернігівторф» Валентина Огієнко. – Ми вже і забули про те, коли концерн востаннє нам допоміг хоча б запчастину придбати. Все – самі!».

Делегація зі Смолина на ювілейний бенкет у «Братиславу» мала бути найчисельнішою від Чернігівщини. З 20-ти запрошених, половина – працівники Смолинської дільниці з видобутку торфу ДП «Чернігівторф». Одначе смолинці не поїдуть на урочистості і не візьмуть з рук директора «Укрторфу» Андрія Озерчука жодних нагород.

«Укрторф» не допоміг нам у скрутні часи, а навпаки робив все, щоб потопити завод, – говорить начальник дільниці Андрій Страхов. – Андрій Озерчук каже, що ми нічого не робимо і ховаємося за спинами громади, прикриваючись танками. Хай загляне у відомість скільки ми грошей заробили в державу! Вони бояться нас і бояться, що за колективом і дійсно стоїть громада та військові з Гончарівського».

А й справді що святкувати? За час існування концерну з 22 державних торфобрикетних заводів на плаву залишилося менше половини. Вистояли всього 7 державних підприємств, не завдяки, а всупереч «Укрторфу». Із них внаслідок банкрутства цього річ зникне ще три держпідприємства – «Черкаситорф», «Житомирторф» і «Київторф».

А доки державні мужі з концерну розважатимуться в дорогих ресторанах, у Смолині розпочали прибирати поля. Щодня тут заготовляють двісті тонн сировини.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?