Служба автомобільних доріг Чернігівщини попередила водіїв

Цього тижня на Чернігівщині очікуються гроза та дощ, місцями сильний шторм. Рясні опади можуть стати причиною зливових паводків. У зв’язку з інтенсивними опадами обабіч дороги, на узбіччі можливе утворення вимоїн (ям, що виникають від розливу води).

Шановні водії, Служба автомобільних доріг у Чернігівській області звертається до вас: будьте уважні і обережні на дорозі, задля уникнення негативних наслідків при заїзді на узбіччя знижуйте швидкість. 

Служба автомобільних доріг нагадує і про основні правила безпеки на дорозі під час зливи. У дощову погоду погіршується видимість на проїжджій частині і зчеплення коліс автомобіля з дорогою. Водієві автівки необхідно бути уважним, дотримуватись швидкісного режиму, щоб уникнути втрати керованості і небезпечного збільшення гальмівного шляху. В першу чергу, слід остерігатися нальоту із бруду і пилу, який утворюється на дорозі в перші хвилини дощу. У цей час виникає небезпека занесення, ковзання і пробуксовки. У таких погодних умовах необхідно вжити заходів щодо зниження швидкості, всі рухи і маневри слід виконувати плавно, а також уникати різких гальмувань.

У дощову погоду при перелаштуванні у іншу смугу пам’ятайте, що водії, які рухаються позаду вас на слизькому покритті, можуть відреагувати на ваші дії занадто пізно. Тому перед початком маневру подавайте сигнал трохи раніше, а збираючись загальмувати, заздалегідь злегка натисніть педаль гальма, щоб загорілися стоп-сигнали, і тільки через кілька секунд починайте робити уповільнення. Але пам’ятайте, що і ви повинні бути готові до маневру автомобіля, який їде попереду і тримати відповідну дистанцію.

Необхідно бути особливо уважним при виконанні маневрів. Готуйтеся заздалегідь, зменшуйте швидкість і прогнозуйте можливі ризики при виконанні повороту, наприклад, пішохода, який стоїть на узбіччі або недосвідченого водія з правої сторони. При маневрах рухи повинні бути чіткими і короткими. В дощ проходження поворотів ускладнюється обмеженням видимості та поля зору, тому при виконанні повороту дуже важливо зберігати безпечну дистанцію з автомобілем, що йде попереду. Потрібно пам’ятати, що можливість заносу через слизькості покриття особливо велика на повороті. Крім того, якщо ви будете їхати впритул до автомобілю, що йде попереду, то на вітровому склі буде осідати шар бруду. Особливо важливо утримувати автомобіль у межах своєї смуги на повороті. Якщо на повороті дороги ви помітили навіть неглибоку калюжу, то краще знизити швидкість і проїхати по ній всіма чотирма колесами. Справа в тому, що при проїзді однією стороною автомобіля через калюжу може виникнути різке збільшення опору хитання з цього боку, і як наслідок – несподіваний для водія розворот машини.

Інтенсивний дощ може розмочити узбіччя так, що вони покриються дуже слизькою плівкою. Різниця в зчіпних властивостях дороги й узбіччя може стати причиною того, що автомобіль занесе.  Якщо ви опинилися на розмоченому узбіччі дороги, не потрібно робити ніяких різких рухів кермом і педаллю гальма – цим ви тільки погіршите своє положення. Треба плавно знизити швидкість, гальмуючи за допомогою двигуна, і повернутися на дорогу. Потім, не поспішаючи, проїхати кілька метрів (наприклад, по калюжі) для того, щоб «промити» протектор від накопиченого бруду.

Нагадаємо, що у зв’язку з підмивом проїзної частини дороги М-01 Київ-Нові Яриловичі у Чернігові на ділянці по пр.Миру біля обласного протитуберкульозного диспансера в напрямку с.Рівнопілля, для проведення ремонтних робіт дана ділянка дороги буде перекрита комунальним підприємством м.Чернігів.

У зв’язку з цим тимчасово обмежено рух автотранспорту на ділянці автодороги М-01 Київ-Чернігів-Нові Яриловичі на північному під’їзді до м.Чернігів (км 0+930м) до перетину пр-ту Мира з вул.Кільцева (км 1+200м –комунальна ділянка дороги).

ОБ’ЇЗД здійснюється: по М-01  км 158. Далі  на Т-25-06 Чернігів-Любеч-Славутич (вул.Елеваторна),  далі  вул.Квітнева, далі  М-01 (пр-кт  Миру).

Про відновлення руху на цій ділянці дороги буде проінформовано додатково. Наразі управління транспорту і зв’язку Чернігівської міськради повідомляє: перекриття руху до 24.07.2018року.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?