Сергій Андреєв: «Енергетична безпека – гарант нашої незалежності!»

Розвиток вітчизняної торфогалузі не вигідний олігархам і Росії, — вважає Сергій Андреєв із Чернігова. 

Кандидат в народні депутати України по 206 одномандатному мажоритарному виборчому округу Сергій Андреєв побував на «Смолинському торфозаводі» філії держпідприємства «Чернігівторф». Завод розташований у селі Смолин Чернігівського.

За словами Сергія Андреєва, сьогодні це стратегічне в енергетичному плані для Чернігівщини підприємство переживає новий етап становлення. Однак, держава в обличчі міністерських чиновників робить все для того, щоб знищити як сам завод зокрема, так і галузь. В таких потугах кандидат вбачає інтерес олігархів та Російської федерації.

Після здорожчання газу багато бюджетних закладів, приватних підприємств, звичайних людей почали шукати дешеву альтернативу. Одна з таких – торфові брикети та пиловидний торф (сушонка). Заводчани розповідають, що такого шаленого попиту на їхню продукцію не було з часів здобуття Україною незалежності.

Здавалося б, у таких умовах підприємство мало б процвітати, однак стратегічна галузь, як виявилася, не просто не потрібна державі, а навпаки – держава через своїх чиновників робить все для того, щоб довести цю галузь до банкрутства. Алгоритм дій зрозумілий – зупинка виробництва, накопичення боргів, банкрутство, а потім якийсь нувориш прибрає за безцінь до своїх волохатих рук все!

Сергій Андреєв розповів чиї інтереси стоять за намаганнями знищити галузь і пояснив шляхи виходу з газової кризи.

«Із колись 23-ох подібних заводів, які були в Україні, нині залишилося всього 5, два з них – на Чернігівщині (Смолинський та Ірванцівський). В Замглаї (Ріпкінський район – також 206 округ), був найбільший у Європі торфозавод – під нього навіть збудували ціле селище. Завод розвалили і розтягнули на металобрухт! Селище занепадає! Виникає питання: кому ж вигідний такий стан в енергетиці України? Перш за все олігархам, які є власниками вугільних шахт – їх вони, зрозуміло, що скупили за перевіреною схемою. Крім олігархів в розвитку альтернативних видів палива не зацікавлений і наш північний сусід – Московія. І тут, знову ж таки, показовим є приклад Смолинського торфозаводу, куди у 2015-му році з подачі профільного міністерства та ДК «Укрторф» намагалася залізти така собі ТОВ «Терма-Груп» – фірма з російським корінням та капіталом. Доходило до того, що найнята ними охорона навіть запускала БПЛА з території заводу в бік селища Десна – підготовчої бази Збройних Сил України. На Сході України –кровопролитна війна, а тут, в тилу, російський капітал намагається відібрати рейдерським способом державне енергетичне підприємство. І все це – з подачі державних чиновників! Тільки завдяки стійкості колективу завод вдалося відстояти!

Рік тому наші свободівці були із заводчанами під стінами Міненерговугілля, а особиста присутність на зустрічі з міністром Насаликом нашого нардепа Андрія Іллєнка вплинула на рішення інвестувати 15 млн грн у підприємство. Однак окреме зацікавлене мафіозно-чиновницьке міністерське лоббі і особисто директор ДК «Укрторф» Андрій Озерчук роблять все для того, щоб ці гроші на підприємство не потрапили. Замість того, щоб працювати та видавати «на гора» дешеві і якісні торфові брикети торфовидобувникам доводиться буквально відбиватися від рейдерів. Неодноразові звернення людей на адресу їхнього представника в парламенті нардепа Максима Микитася залишились без розгляду. Це так народний депутат захищає народ і стратегічне підприємство. Не складно уявити який план розбудови Чернігівщини він пропонує. Більше зупинок з його табличками, більше біг-бордів на окрузі з його обіцянками?

Я ж пропоную реальну підтримку реальному сектору економіки – більше робочих місць, захист державних стратегічних підприємств. Адже такі підприємства як Смолинський торфозавод – це гарантія нашої енергетичної незалежності! І це не порожні слова- мій одно партієць, свободівський міський голова Тернополя Сергій Надал три роки тому перевів міські котельні з газу на пиловидний торф. Економія – більше, ніж у п’ять разів! Це і є реальна робота націоналістів у владі. Ми – не на словах, а на ділі показуємо як можна зіскочити з газової голки і дати поштовх для розвитку газовій альтернативі. Роботи – не початий край! Час починати!», — написав Сергій Андреєв.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?