Ще один крок до мінімізації московського впливу в Україні зроблено

Верховна Рада України 20 грудня ухвалила законопроект №5309, яким визначено зміну назви Української Православної Церкви Московського Патріархату на РПЦ. 

Законопроект, який народні депутати підтримали, зобов`язує перейменування УПЦ Московського патріархату на Російську православну церкву в Україні (РПЦ в Україні).

Відповідний законопроект підтримало 240 народних депутатів.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій після прийняття парламентом рішення, зазначив:

— Я вітаю українську церкву, український парламент з великою перемогою.  Якби не біснувався «руський мир», український парламент у понад важливих речах об`єднується. Велика честь і хвала усім фракціям, усім народним депутатам, які підтримали це рішення.

Однак окремі депутати, які відстоюють в Україні промосковські інтереси (Новинський, Шуфрич та інші) намагалися зірвати голосування. А під стінами парламенту прибічники “руського міру” влаштували пікет-мітинг на підтримку проросійських інтересів. 

Нагадаємо, що законопроект, а тепер вже й Закон, має таку назву «Про внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України». 

Навігація записів

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?