СБУ й поліція провели слідчі дії на болотах Смолинського торфозаводу

4 червня 16 оперативників поліції та СБУ годували комарів на території Смолинського торфобрикетного заводу, аби звинуватити керівництво держпідприємства у тому, що воно ніби то незаконно видобуває сировину для… держави.

Заходи силових органів відбулися якраз на другий день після візиту голови Чернігівської обласної держадміністрації Андрія Прокопенка на завод. Цікаво, що саме під час візиту очільник області пообіцяв план виходу з кризи.

І хтось, як бачимо, з дуже впливових осіб спустив з ланцюга «силових слуг».

Особливо актуальним є перебування на болоті чотирьох працівників Служби безпеки України. Адже ніхто з представників цієї структури не приїжджав навіть тоді, коли у 2015 році луганські рейдери запускали з території заводу в бік полігону безпілотники. СБУшників не цікавила ця проблема. Тож якщо співставити ці дві події, то можна лише здогадуватися  — чому так все відбувається.

Нагадаємо, що тиждень тому в Чернігівській обласній раді відбулась спільна нарада щодо виходу з кризи державного підприємства «Чернігівторф». В обговоренні актуальних питань не тільки для регіону, а й взагалі для торфовидобувної галузі взяли участь директор ДК «Укрторф» Андрій Озерчук, заступник голови Чернігівської обласної ради Арсен Дідур та профільний заступник голови Чернігівської ОДА Олександр Савченко.

Усі присутні погодилися з думкою про те, що для налагодження успішної й ефективної роботи підприємства необхідно змінити керівництво державного підприємства «Чернігівторф», куди структурно входять Смолинський та Ірванцівський торфобрикетні заводи.

Голова профспілки ДП «Чернігівторф» Андрій Страхов  неодноразово й категорично виступав проти намагання новоспеченого начальства держпідприємства вирішити проблему заборгованості шляхом звільнення кваліфікованих працівників. Окрім того, як зазначав Страхов, коли цієї весни кілька днів горіли торф`яники на болотах, ніхто з керівництва ДП «Чернігівторф» не приїхав на місце, щоб організувати гасіння пожежі.

Не згодна з кволою та безперспективною «діяльністю» керівництва ДП  «Чернігівторф» і директорка Смолинського торфобрикетного заводу Валентина Огієнко. Вона вбачає у «діях» новопризначених керівників держпідприємства повну бездіяльність.

На тодішній нараді заступник голови Чернігівської обласної ради Арсен Дідур висловив аргументовану позицію: «Ми будемо клопотати перед Прем’єр-міністром України про звільнення керівництва ДП «Чернігівторф» та проведення конкурсу. Твердо переконаний, що думка трудових колективів має бути врахована, і обласна рада як учасник тристороннього меморандуму докладе всіх зусиль, щоб так і було».

Ліцензія на видобуток, терміном на 20 років

Учорашні кроки силових структур свідчать, що до конструктиву між трудовими колективами та органами влади в пошуку ефективних кроків щодо подолання кризи, дуже далеко. Кому все це вигідно, щоб заводи не працювали? Звичайно, покаже час. Але вже сьогодні можна з упевненістю сказати, що хтось з впливових осіб «поклав лапу» на таку привабливу в перспективі галузь, як видобування торфу. Тому роботу підприємств навмисно й паралізують.

Шкода, що скільки зусиль ці два колективи витратили, аби заводи не збанкрутували, як того всіляко прагнули «зальотні» десанти. Вони відстояли заводи й від нечесно-злочинних наїздів рейдерів, коли ті намагалися довести «до ручки» і розпродати все майно з молотка…

Відео зі смартфона журналіста Віталія Назаренка:

Опубліковано Назаренком Віталієм Четвер, 4 червня 2020 р.

Публікації на тему:

Керівництво Чернігівторфу провалило менеджерську роботу

Смолинські торфодобувники не пустили на завод нового директора

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?