Розкривати архіви КДБ Україна повинна й надалі

Україна має продовжувати відкриття архівів радянського періоду.

Так лідер Руху «Справедливість» Валентин Наливайченко прокоментував результати дослідження, оприлюдненого Інститутом розвитку свободи інформації (IDFI).

Валентин Наливайченко наголосив, що започаткована ним і групою однодумців в СБУ у 2006 році справа дає важливі для розуміння нашого складного минулого і свободи нових поколінь українців результати.

За його словами, “для цього доводилося ламати спротив старої системи, рецидиви радянського мислення”.

На переконання Валентина Наливайченка, “процес розкриття архівів не завершено – мають стати остаточно доступними для громадськості всі зібрання документів карального радянського періоду, зокрема архіви МВС та прокуратури».

2018-10-31 15.37.52

Нагадаємо, 21 травня 2015 року набув чинності Закон України «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років».

За оцінками Інституту розвитку свободи інформації (IDFI), Україна посіла перше місце з показником 70.11% в загальному підсумку оцінювання доступу до архівів КДБ серед пострадянських країн. Окрім України, до трійки лідерів також увійшли Грузія (68.37%) та Казахстан (68.36%).

Навігація записів

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?