Рожевий флешмоб «#Я пройшла. А ти?» — у Чернігові

За дев’ять місяців 2017 року в Чернігівській області зареєстровано 231 випадок первинних захворювань на рак молочної залози. І хоча це на 7,2% нижче за аналогічний період 2016 року (було зареєстровано 252 особи), все ж таки проблема залишається дуже актуальною на сьогодні.

Тож у рамках Всесвітнього дня боротьби з раком молочної залози 20 жовтня на території Чернігівського обласного онкологічного диспансеру стартував рожевий флешмоб «# Я пройшла. А ти?».

Захід має на меті привернути увагу суспільства до онкологічних захворювань і спонукати жінок до своєчасного мамологічного обстеження та проходження мамографії.

Ініціаторами заходу є студенти Чернігівського національного технологічного університету та онкологи диспансеру.

Як акцентував увагу головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, Всесвітній день боротьби з раком грудей – це можливість привернути увагу спільноти до стану свого здоров’я.

— Цього дня ми намагатимемось нагадати про важливість своєчасної діагностики раку і можливості його подолання на ранніх стадіях. Суспільна акція мотивує людей до того, що пріоритети треба віддати на користь здорового способу життя та вкотре доводить, що на Чернігівщині є спеціалізований медичний заклад, високодосвідчені фахівці, є апаратура − усе це  дозволяє отримати комплексну допомогу, від високоякісної діагностики до лікування, − зазначив лікар-онколог. 

Як зазначила завідувач кафедри організації соціально-психологічної допомоги населенню Чернігівського національного технологічного університету Катерина Кальницька, студенти вишу вже котрий рік поспіль беруть активну участь в акціях. Тож цього разу, створивши масштабну живу рожеву стрічку (а це майже 80 осіб!), яка є символом протидії страшному захворюванню, студентська спільнота намагатиметься особистим прикладом довести, що жіноче здоров’я – це не лише особиста проблема жінки, це соціальна проблема суспільства, яке враховує кожне «я»!

— Тому майбутні соціальні працівники, які фахово розуміються на тому, через яку психологічну травму  доводиться пройти онкологічному хворому, його оточенню вкотре наголошують на своєчасному медичному огляді, яке рятує життя, — наголосила Катерина Кальницька. 

 

Уляна КОВАЛЬЧУК

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?