Росія зав’язла у візантійщині

Не варто очікувати кардинальних змін в Росії після інавгурації Володимира Путіна. Україна лише може використати шанс для відновлення діалогу з Кремлем після кадрового оновлення у верхівці російської влади. Про це заявив український політик, екс-віце-прем’єр-міністр Роман Безсмертний. 

«Зміна людей у верхівці влади – це новий шанс на ведення серйозного діалогу. Дуже важливо Україні не проспати момент, коли буде йти формування нової команди в Кремлі. Позаду у Путіна ціле покоління перебування у владі. Це свідчить про те, що він буде приводити нових людей.  В цей момент треба бути дуже активним, бо, на жаль, виокремити Україну та перенести в інший світ неможливо, вона буде знаходитися поруч з Росією. Треба розуміти, що цей фактор існує і нікуди не подінеться із зовнішньої політики України», – сказав він. 

Політик переконаний, що зміниться можливість контакту між країнами, хоч «вирішуватися все одно все буде в одному кабінеті».

«Як такий діалог можливий, не дивлячись на імперську політику Кремля. Це треба враховувати українській владі при формуванні внутрішньої та зовнішньої політики і побудові економічної моделі», – вважає він.   

Безсмертний зазначив, що ситуація в Росії змінюється, але «не в той бік, як про це мріяли українці чи цивілізований світ». «Останні опитування Левада-центру показують, що люди на боці Путіна. Це свідчить про те, що формується своєрідне, таке собі пострадянське суспільство з дуже агресивною імперською політикою», – додав він.

При цьому Безсмертний зауважив, що навіть останні мітинги в РФ своєрідно сприймаються російським суспільством: протестні акції – негативно, а дії влади – позитивно. Тож, за його словами, «очікувати, що там відбудуться кардинальні зміни, дуже складно».

Політик також звернув увагу на те, що в Росії вчергове для протидії протестам використовувалися так звані козаки. Він нагадав, що це явище було притаманне старій імперській Росії, коли одну частину суспільства протиставляли іншій.

«Про це красномовно говорить візантійське прислів’я «Розділяй та володарюй». Розділяй світ і впливай на нього, розділяй саму державу і т.д. Ця звичайна традиційна візантійщина буде використовуватися  надалі як у внутрішній, так і у зовнішній політиці РФ», – констатує політик. 

На думку Безсмертного, протиставити їй можна лише ініціативу та дію об’єднаного світу. «Для цього треба володіти достовірною інформацією, що насправді собою являє кремлівський режим, та конкретними планами протидіяти цьому, без самообману», – переконаний він.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?