Припинити війну можна через покаяння та примирення

Повернення окупованих територій Донбасу та Криму має відбуватися лише за українським варіантом безпечної реінтеграції.

Про це заявив український політик, екс-віце-прем’єр-міністр Роман Безсмертний.

«Я наполягаю на Концепції безпечної реінтеграції для тих, хто не чинив злочинів на окупованих територіях. Всі проаналізовані за чотири роки приклади говорять про те, що це може бути лише український варіант реінтеграції. У світі не було аналогів, тому що це системний конфлікт, який містить в собі багато складових. На них треба дати відповідь, починаючи від глобальної системи безпеки і закінчуючи питанням внутрішньої ситуації в Україні, зокрема, на Донбасі», – заявив він.

При цьому політик наполягає, що людина, яка вчинила злочин, має бути покарана згідно міжнародних правових норм.

«Навіть якщо захочемо, ми не зможемо звільнити від відповідальності людину, яка вчинила злочин. Всі ці звірства: відрізані вуха та розпороті животи – не пробачаються. Немає у світі країн, які можуть дозволити пробачити ці речі. За це буде відповідальність, тому що це міжнародні норми», — резюмував він.

Безсмертний вважає, що Комісія по примиренню – «річ абсолютно правильна, її доведеться створювати» як національний орган чи як міжнародну структуру. При цьому він нагадав, що сьогодні вже існує Рада з питань порозуміння та примирення при Президентові, яка «як і багато іншого, фактично імпотентна».

На його думку, на рівні суспільної моралі в Україні такі речі як «покаяння» та «примирення» існують до цього часу в абсолютно незрозумілому вигляді.

«Суспільство не розуміє, для чого це потрібно. Проте треба ситуацію вирішувати, необхідно йти на цей діалог, тому що кількість жертв перевищила всі уявні межі. Тут не обійтися без повернення християнської моралі у наше суспільство. Покаяння та прощення — це дві надважливі речі для нас у процесі примирення», — вважає політик.

Навігація записів

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?