Прокурор Чернігівщини вимагає ефективніше розкривати тяжкі злочини

В Чернігівській обласній прокуратурі обговорили заходи із запобігання злочинності у сфері незаконного обігу зброї та злочинів, вчинених у громадських місцях.

30 грудня в Чернігівській обласній прокуратурі пройшла спільна нарада керівників правоохоронних органів області.

Тема: стан виявлення, розкриття та розслідування тяжких та особливо тяжких злочинів, учинених у громадських місцях, а також кримінальних правопорушень у сфері незаконного обігу зброї, бойових припасів або вибухових речовин, яке є дуже важливим в аспекті спроможності правоохоронної системи області захистити інтереси держави та громадян від злочинних проявів.

На нараду було запрошено керівників правоохоронних органів області. На початку заходу керівник Чернігівської обласної прокуратури Сергій Василина зазначив, що у поточному році вжито ряд організаційних та практичних заходів до забезпечення подальшої стабілізації криміногенної ситуації в області, протидії злочинності в цілому, так і окремим її видам.

Як результат, уповільнено темпи зростання злочинності, зокрема на 17.6% менше обліковано кримінальних правопорушень у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року (11 089 проти 13 459).

Кількість кримінальних правопорушень проти громадської безпеки залишилася на рівні минулого року, – 233 проти 235-ти в 2019-му. Найбільше таких злочинів зафіксовано у м. Чернігові, – 52. При цьому, у структурі зазначеної категорії злочинів переважають кримінальні правопорушення, передбачені ст. 263 КК України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами), – 79% від загальної кількості.

Завдяки вжитим заходам викрито організовану злочинну групу у складі 3 осіб, якими упродовж липня-серпня 2019 року вчинено бандитизм, 1 розбійний напад та готування до розбійного нападу, 4 незаконні заволодіння транспортними засобами, 3 крадіжки, а також вбивство 2 осіб. Судовий розгляд обвинувального акту у зазначеному провадженні триває.

Крім того, закінчено досудове розслідування у кримінальному проваджені стосовно особи, яка брала участь у терористичній організації «ЛНР».

У ході розслідування кримінальних проваджень зазначеної категорії правоохоронними органами з незаконного обігу зброї вилучено 46 одиниць вогнепальної зброї, 16 одиниць холодної, 4 409 боєприпасів, 18 гранат та понад 764 кг вибухових речовин.

Цьогоріч на території області із застосуванням зброї вчинено 21 кримінальне правопорушення, в тому числі 4 вбивства та 1 замах на вбивство. Вогнепальна зброя також використовувалася злочинцями під час скоєння 4 розбійних нападів та 10 хуліганств.

Увагу керівників правоохоронних органів звернуто на необхідність активізації роботи з профілактики, виявлення, розкриття та розслідування кримінальних правопорушень проти громадської безпеки, зокрема, вчинених із застосуванням зброї, забезпечення своєчасного та якісного проведення слідчих дій у кримінальних провадженнях для отримання доказів злочинної діяльності осіб.

За результатами наради було прийнято постанову, згідно з якою керівників правоохоронних органів зобов’язано вжити ряд спільних заходів щодо виявлення та ліквідації злочинних угруповань у сфері незаконного обігу зброї, бойових припасів та вибухових речовин; оперативного виявлення та перекриття каналів надходження зброї на територію області, у тому числі через державний кордон; широко та всебічно інформувати суспільство про стан розкриття та розслідування таких злочинів.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?