Про питання обчислення і сплати єдиного внеску говорили в податковій

Змінам щодо обчислення і сплати єдиного внеску фізичними особами – підприємцями, запровадженим з 2017 року був присвячений брифінг для представників регіональних засобів масової інформації (далі – ЗМІ) за участі начальника відділу адміністрування єдиного внеску управління податків і зборів з фізичних осіб Чернігівської ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області Галини Мушенок.

Галина Мушенок

У ході проведення заходу податківець детально поінформувала про низку змін до Закону України від 08.липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», які внесено Законом України від 06 грудня 2016 року № 1774-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України».

Особливу увагу доповідач звернула на те, що у разі якщо фізичними особами – підприємцями не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такі платники зобов’язані визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування, при цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

На завершення брифінгу податківець відповіла на запитання та подякувала представникам ЗМІ за прийняття участі у заході, співпрацю і увагу до діяльності податкової інспекції.

«З метою детінізації економіки та легалізації найманої праці з 01.01.2016 року ставка для нарахування єдиного соціального внеску становить 22 відс. до визначеної бази нарахування. Наголошую на необхідності своєчасно і у повному обсязі сплачувати єдиний внесок, адже це запорука стабільності системи державних фінансів, пенсійної системи та розвитку інвестиційного потенціалу країни», – зазначила Галина Мушенок..

Олена БОЙКО

Навігація записів

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?