Про мистецтво творення краси розповідав у Чернігові майстер-різьбяр

18 серпня в Мистецькій вітальні ЧОУНБ ім. В.Г. Короленка пройшла творча зустріч «Мистецтво творення краси» з чернігівським різьбярем, заслуженим майстром народної творчості України Миколою Паньком до 65-річчя від дня народження.

result_7Микола Леонідович народився 6 серпня 1951 року в селі Роїще на Чернігівщині. З деревом любив працювати прадід митця: робив ложки, прядки, видовбував човни. Перші спроби творення з дерева майбутнього різьбяра відносяться ще до шкільних років. Пізніше пан Микола вивчав чернігівське народне різьблення по дереву, читав фахову літературу, ознайомився з творами різьбярів у музейних зібраннях Києва, Чернігова, Сум.

result_1У царині народно-декоративного мистецтва Микола Панько вже більше 30 років. З 1980 року розпочинається його активна виставкова діяльність. За роки наполегливої творчої праці митець виготовив більше 600 робіт. Багато з них поповнили фонди провідних музеїв України, збагатили приватні колекції Швеції, Італії, Росії, Канади, США, Франції. Близько 350 виробів було прийнято на вічне збереження в музеї світу.

result_12Пан Микола проілюстрував розповідь про свій творчий шлях виробами, які є яскравим прикладом його  таланту та працелюбності. Митець зі смаком оздоблює речі традиційними чернігівськими орнаментами, добре відчуває форму предмета і чудово знає властивості матеріалу.

result_3Творчий доробок Миколи Панька різноманітний: дерев’яні тарелі, полички, шкатулки, предмети домашнього вжитку. Та це і не дивно, бо як сказав сам митець: «Я весь час працюю. У мене в голові завжди сидять якісь цікаві ідеї, що рвуться на зовні та хочуть стати виробами. І я не можу їм в цьому відмовити.»

result_4Фантазія народного майстра невичерпна. Він знаходить все нові й нові варіанти традиційного українського орнаменту, поєднуючи його з тонким відчуттям пропорції, ритму та дивовижної гармонії. Серед нового, що вніс Микола Леонідович у мистецтво різьблення по дереву, варто назвати шрифтові написи, розроблені на основі традиційних виїмчастих елементів різьблення.

result_8Теплі слова привітання висловила митцю чернігівська майстриня виробів зі шкіри Олександра Дідович: «У Ваших роботах відчуваються народні традиції, глибоке коріння українського народу. Я впевнена, що на питання «Хто був вашим першим вчителем?» Ви завжди відповідаєте – мої предки, народ. Низький уклін за Вашу творчість, бо відтворення української культури – це найважливіше, що зараз треба робити.»

result_9Творчої наснаги, довголіття та невичерпної енергії побажала талановитому різьбяру Оксана Колесник, заступник директора Чернігівської районної ЦБС. Бібліотекарка розповіла про першу зустріч з Миколою Леонідовичем та подякувала йому за багаторічну плідну співпрацю.

result_10Пан Микола продемонстрував альбом-дайджест з ґрунтовним аналізом його творчості, який підготувала дідусю онука Олександра як подарунок до 65-річчя.

result_11Микола Леонідович Панько не зупиняється на досягнутому, шукаючи нові форми та збагачуючи українські традиції. Митець активно пропагує народну художню творчість, традиції Чернігово-Сіверського краю і любов до рідної землі.

Творча зустріч пройшла в невимушеній та дружній атмосфері. 

Катя Скрипка. Фото – Олена Попович

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?