Премією ім. Блаженного нагородили у Білорусі українців

Міжнародне співробітництво. Олега Гончаренка та Олену Ананьєву нагородили у Білорусі.

За поданням президента Міжнародної літературно-мистецької Академії України Сергія Дзюби, лауреатами Міжнародної літературної премії імені Веніаміна Блаженного в Білорусі стали письменники з України – почесні нагороди у Мінську отримали Олег Гончаренко (м. Мелітополь Запорізької обл.) та Олена Ананьєва (м. Одеса – м. Франкфурт-на-Майні, Німеччина). Їх відзначено за книги та публікації останніх років і значний особистий внесок у сучасну словесність.

Олег Гончаренко
Олена Ананьєва

Видатного поета Веніаміна Блаженного практично не друкували за радянських часів, бо він був віруючим і писав високодуховні вірші. Тепер добродія Веніаміна справедливо вважають класиком у Білорусі. Він уже відійшов у Вічність. Тож на його честь створили почесну відзнаку, якою щороку нагороджують талановитих письменників із різних держав. Головний організатор цієї престижної нагороди – популярний літературно-мистецький журнал «Новая Немига литературная», що видається у Білорусі, в Мінську, де, до речі, нещодавно вийшли публікації творів Олега Гончаренка та Олени Ананьєвої. Підпис головного редактора цього популярного часопису, відомого поета Анатолія Аврутіна стоїть і на лауреатських дипломах.

Раніше Міжнародну літературну премію імені Веніаміна Блаженного в Білорусі отримали відомі українські письменники Василь Слапчук, Тетяна і Сергій Дзюби та Іван Корсак.

Станіслав Маринчик,

прес-центр Міжнародної літературно-мистецької Академії України

На першому фото: Веніамін Блаженний

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?