Повага до старшого покоління

Оскільки для партії «Основа» людина є головною цінністю, то й старше покоління заслуговує на традиційну повагу й турботу від суспільства.

Пенсіонери повинні отримувати гідну державну підтримку — мінімальна пенсія не може бути нижчою прожиткового мінімуму і в середньому має складати 10-12 тис. грн.

Держава повинна стимулювати працездатних українців платити податки в Україні, бо трудова еміграція — це шлях до катастрофи всієї української пенсійної системи.

Лідер партії «Основа» Сергій Тарута вважає, що наша влада не турбується про майбутнє народу, адже в Польщі працює 2 млн українців, які сприяють росту економіки цієї країни (4,2% за минулий рік), і це дозволило владі Польщі на 4 роки зменшити пенсійний вік (з 64р. до 60р.), у нас же все навпаки, а Чехія готова в 2 рази збільшити квоти на працевлаштування українців, бо брак робочої сили приносить чеському бізнесу збитки в 110 млрд крон, тоді як кожен українець, що працює в Чехії за програмою Režim Ukrajina, відраховує кожному чеському пенсіонеру 440 крон на рік.

Підвищення в Україні з 1 липня 2018 року розміру мінімальної пенсії на 62 гривні (з 1374 до 1436 грн) – принизливо, а прожитковий мінімум (з 1 січня 2019 року – 1497 грн) взагалі не дозволяє людям прожити! Не можна викидати старих за борт життя!

За даними Мінсоцполітики, фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах вересня 2018 р в розрахунку на місяць на одну особу становив 3252 грн (з урахуванням суми обов’язкових платежів – 3734 грн), для дітей 6-18 років – 3779 грн.

За словами Сергія Тарути, підвищити соцвиплати можна за умови повної трансформації всієї системи влади України — потрібно забезпечити економічне зростання, створити нові робочі місця, а також провести демонополізацію «для підняття внутрішнього попиту і внутрішнього виробництва».

Сьогодні, на жаль, Кабмін і ВРУ фактично зірвали запуск другого рівня пенсійного страхування: по-перше, був порушений графік створення нормативно-правової бази для запуску накопичувальної системи пенсійного страхування з 2019 року, по-друге, дії (бездіяльність) уряду призвели до того, що бідність пенсіонерів досягла критичної точки.

Імітації реформи не здатні переломити негативну ситуацію — дефіцит пенсійного фонду зростає, зміст пенсійної системи стає все більш обтяжливим для держбюджету (питома вага ПФ до ВВП виросла до 10,6% і збільшилася за рік на 5,8 млрд грн).

За останні 4 роки інфляція «з’їла» всі підвищення пенсій: якщо мінімальна пенсія зросла на 39,4%, то рівень інфляції склав 88%.

Національна пенсійна система без негайного реформування припинить своє існування. Щоб запобігти катастрофі, необхідно реалізувати комплекс заходів для того, щоб український бізнес зміг вибратися з податкової пастки. Без зменшення податкового навантаження на працю будь-яка пенсійна реформа не матиме сенсу.

Партія «Основа» в економічній програмі «Країна запрацює» вже пропонувала одночасне зниження прибуткового податку (ПДФО) з 18% до 10% і ЄСВ з 22% до 15%, адже це створить додаткові економічні стимули як підприємцям, так і робітникам. А можливі втрати держбюджету через зниження податків слід компенсувати скороченням необґрунтованих бюджетних витрат та зростанням економіки.

Лідер партії «Основа» на Чернігівщині Андрій Дуплечев повністю згоден з тим, що оскільки Україна прагне до Європи, то й пенсіонери заслуговують на гідну пенсію європейського рівня.

Прес-служба політичної партії «ОСНОВА»

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?