Польща звинуватила РФ у спотворенні історичної правди

Посольство Польщі в Російській Федерації випустило заяву, де звинуватило Москву в перекручуванні фактів про розстріл полонених польських офіцерів у Катинському лісі.

Представників Варшави образили висловлювання на конференції, присвяченій двостороннім відносинам.

«Посольство Республіки Польща в Москві з подивом відзначило, що під час конференції, присвяченій польсько-російським відносинам, яка пройшла в Тверській області в листопаді 2020 року, прозвучали висловлювання, спрямовані на спотворення фактів, що стосуються Катинського злочину в Твері і Мідному», — сказано в повідомленні, опублікованому на сайті посольства.

Йдеться про конференцію, яка проходила з 16 по 18 листопада в Тверській області. Організатором заходу стало Російське військово-історичне товариство.

На зустрічі торкнулися російсько-польські відносини. Учасники обговорювали не тільки сучасні реалії, але і знаходження польських військовополонених в радянських таборах.

Дипломатична місія вважає, що озвучена на конференції версія події приховала відповідальність НКВС за злочин проти польського народу і переклала вину на фашистську Німеччину.

«Виходячи із заяв представників влади Російської Федерації, ми згодні з тим, що потрібно зосередитися на захисті історичної правди про Другу світову війну, а також нагадувати про відповідальність НКВС за Катинський злочин», — заявили дипломати.

Катинський розстріл відбувся навесні 1940 року. Були вбиті офіцери польської армії. Рішення про масовий розстріл брали «трійки» НКВС СРСР. Тоді загинули понад 21 тисяча осіб.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?