Подорожні замальовки замість фотографій

Художники мандрують музеями Чернігівщини та Гомельщини.

Роботи двадцяти художників з України, Білорусі, Латвії розкажуть про новий оглядовий музейний маршрут, створений у рамках проекту “Від партнерства місцевих музеїв до широкого транскордонного культурного співробітництва”.

Виставка відкриється 25 жовтня об 11.00 в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана (Чернігів, вул. Музейна, 6). Проект фінансується спільно з Європейським Союзом в рамках Програми територіального співробітництва країн Східного партнерства EaPTC Білорусь – Україна.

До експозиції увійдуть матеріали з “дорожніх щоденників” – замальовки міських пейзажів, будівель і пам’ятників, музейних експонатів та портретів музейників. Роботи були створені під час міжнародного художнього пленеру, який проходив з 1 по 14 серпня в рамках проекту. Його учасники відвідали музеї Чернігова, Любеча, Седнева, Ріпок (Чернігівська область), а також Гомеля, Гілки, Річиці, Лоєва, Брагіна, Хойників (Гомельська область). Рухаючись по музейному маршруту, художники знайомилися з експозиціями музеїв, історією міст і регіону в цілому.

Виставка презентує новий маршрут як головний підсумок проекту “Від партнерства місцевих музеїв до широкого транскордонного культурного співробітництва”. Її центром стане імпровізований корабель-пором – символ зв’язку українського та білоруського берегів Дніпра. Роботи художників, представлені на виставці, лягли в основу довідника-путівника по музейному маршруту, який був створений в рамках проекту. Презентація путівника відбудеться під час відкриття виставки.

За додатковою інформацією звертайтеся до PR-менеджера проекту Ольги Вергун: тел. +380 66 498 46 09, e-mail: vergun76@gmail.com

В контексті:

Проект “Від партнерства місцевих музеїв до широкого транскордонного культурного співробітництва” має на меті об’єднати ряд музеїв Гомельської та Чернігівської областей туристичним транскордонним маршрутом, налагодити співпрацю між ними. Проект реалізується в партнерстві, очолюваному гомельською філією громадської організації “Білоруський зелений хрест” в співпраці з Національним університетом “Чернігівський колегіум” ім. Т.Г. Шевченка та Історико-археологічним музейним комплексом “Древній Любеч”. Термін реалізації проекту: 2018 рік.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?