Підприємство стало банкрутом. Як отримати зарплатню?

Питання ліквідації заборгованості із заробітної плати – ще одна важлива ініціатива Міністерства юстиції України.

Про це —  у розмові з керівником Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Олегом Трейтяком.

Олег Трейтяк:

— На жаль є випадки, коли в результаті неефективної господарської діяльності підприємство не в змозі своєчасно та в повному обсязі виплатити заробітну плату своїм працівникам, внаслідок чого утворюється відповідна заборгованість.

Якщо так трапилось і підприємство опинилось у процедурі банкрутства, то зобов’язання по заробітній платі, яку працівники повинні були одержати, виконуються відповідно до спеціального Закону – «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

— І що робити людям, аби отримати чесно зароблені гроші?

— Для осіб, яким не виплатили зарплати (назвемо їх кредиторами), цей закон передбачає певне привілейоване становище, що виражається у праві звернутися до суду з письмовими заявами до боржника. Підкреслюю – це право, а не обов’язок, і не для всіх кредиторів, а лише для тих, хто має заборгованість по виплаті.

Якщо ви навіть не звернулися із заявою до суду, то розпорядник майна все одно зобов’язаний окремо внести до реєстру відомості про вимоги по виплати заробітної плати, згідно із вашими заявами або даними обліку боржника.

Якщо у вас є сумніви щодо автоматичного внесення розпорядником майна такої заборгованості до реєстру вимог кредиторів, то ви маєте звернутись до господарського суду із відповідною заявою.

Важливо до заяви в обов’язковому порядку необхідно додати докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, що підтверджують грошові вимоги до боржника.

— Де працівники можуть отримати офіційну інформацію щодо підприємств-боржників та судових процедур банкрутства, якщо такі застосовуються?

— Інформацію про відкриття провадження у справі про банкрутство та визнання підприємства банкрутом можна отримати на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України у рубриці «Оголошення та повідомлення».

— Що треба знати “простому” працівнику, якщо все ж таки прийдеться звернутися до суду?

— Чинне законодавство надає пільги та звільняє від сплати судового збору, якщо людина звертається до суду із грошовими вимогами по заробітній платі. Про це варто зазначити у позовній заяві, посилаючись на статтю 5 Закону України «Про судовий збір».

Право особи звернутися до господарського суду із заявою про наявну заборгованість не залежить від стадії банкрутства та встановлених строків. Вимоги обов’язково будуть розглянуті судом та включені до першої черги задоволення.

У разі виникнення питань рекомендую звертатися за консультаціями до відділу з питань банкрутства Головного територіального управління юстиції за телефоном (0462) 651-898.

Цікавилася аспектами щодо заборгованості Інна Кебець 

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?