Паспорти українцям вручили на місці легендарного бою під Крутами

Великий Державний Прапор замайорів 23 серпня 2020 року на місці легендарного бою під Крутами на Чернігівщині.

23 серпня святкування Дня Державного Прапора на Чернігівщині і традиційна патріотична акція «Я – громадянин України» — вручення паспортів юним громадянам, переможцям та лауреатам Всеукраїнських учнівських олімпіад, міжнародних та всеукраїнських конкурсів, спортивних змагань та чемпіонатів, активним представникам учнівського самоврядування — відбулося на території Меморіального комплексу «Пам’яті Герої Крут».

До початку урочистостей Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті в області, провів екскурсію для молоді, під час якої представив Меморіал та експозицію у вагонах музею, створену ним у 2008 році разом із народним художником України Анатолієм Гайдамакою та заслуженим діячем мистецтв України Борисом Дєдовим.

«Понад 100 років тому успішний оборонний бій під Крутами 29 січня 1918 року та інші героїчні дії Захисників України заклали фундамент перемоги в першій війні Української Народної Республіки проти російського червоного агресора. Варто нагадати оцінку Євгена Маланюка, сотника армії УНР, українського письменника, культуролога-енциклопедиста, публіциста, літературного критика, яку він дав у січні 1941 року: «Саме від Крут – не тільки психологічно, а й хронологічно – починається в нашім житті тип новітнього українця, тип, що намагається надавати проявам українськості ціни справжнього, вже національного стилю», — підкреслив представник Інституту національної пам’яті Сергій Бутко.

Розпочався патріотичний захід із церемонії підняття великого синьо-жовтого стягу.

Під звуки Державного Гімну України та автоматні сальви його розгорнули військовослужбовці однієї з військових частин Оперативного командування «Північ» – оперативного об’єднання сухопутних військ Збройних Сил України, що охоплює Чернігівську, Сумську, Житомирську, Київську, Полтавську, Черкаську області та місто Київ.

Андрій Прокопенко, голова Чернігівської обласної державної адміністрації, Ігор Вдовенко, голова Чернігівської обласної ради, та Ксенія Лук’янець, начальниця управління Державної міграційної служби України в області, традиційно в рамках акції «Я – громадянин України» вручили паспорти громадянина України разом із символічними подарунками – прапором України та «Кобзарем» Тараса Шевченка – кращим представникам молодого покоління Чернігівщини.

В урочистостях взяв участь командувач військ Оперативного командування «Північ» генерал-майор Валерій Залужний.

Під час святкової концертної програми, яку усім присутнім подарували артисти Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, було розгорнуто 20-метровий синьо-жовтий стяг.

Після завершення урочистостей Сергій Бутко провів спеціальну екскурсію для військовослужбовців, які дізналися багато цікавого та повчального про боротьбу їхніх предків із тим самим ворогом, від якого в наш час захищають нашу країну.

Сергій Горобець,

представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області

Фото Сергія Бутка, Віктора Кошмала, прес-служби ОК «Північ»

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?