Ось так Зеленбуд впорядкував Чернігів до Дня міста

З кожним роком наше місто легенд стає більш доглянутим, охайним, квітучим. З’являються нові клумби та зелені газони, нові привабливі формати декору: багатоярусні термочаші з квітами в центрі, оригінальний білий рояль-клумба біля музичної школи, озеленена прикраса в формі серця біля Палацу урочистих подій тощо.

Вчасно прибирається сміття в скверах і парках, скошується трава, зпилюються аварійні дерева та гілки. Все це – результати кропіткої щоденної праці робітників КП «Зеленбуд». Їм рідко за це дякують, хоча самі жителі Чернігова та численні гості, туристи з інших регіонів часто відзначають, що наше місто – чисте, прибране, привабливе. А стане ще кращим!

Розмову про це ведемо з головним інженером КП «Зеленбуд» Василем Кошельником.

— Якось так повелося, що набагато частіше ми вислуховуємо скарги й нарікання, ніж подяки, — з гіркотою розповідає Василь Іванович. – Втім, ображатися через це не варто. Слушні зауваження й пропозиції беремо на озброєння, на скарги намагаємося вчасно відреагувати, свою роботу виконуємо сумлінно й на совість. Зазвичай наші бригади приступають до прибирання й благоустрою міста вже пів на сьому ранку. Сьогодні ми обслуговуємо 700 га зелених насаджень, а це майже 140 об’єктів, не рахуючи наших капітальних об’єктів.

Головний інженер КП «Зеленбуд» розповідає, що саме в цей час, перед Днем міста, об’єктом першочергової уваги для комунальників є реконструйована Алея Героїв, урочисте відкриття якої відбудеться вже 21 вересня. «Не буду розповідати, що саме побачать чернігівці та гості нашого міста, нехай це буде для всіх сюрпризом! – продовжує Василь Кошельник.

– Ми зараз закінчуємо впорядковувати цю територію, але я вже зараз хвилююся, що 22-го і 23-го вересня хтось почне викопувати рослини, там посаджені. На жаль, це величезна проблема. Кілька днів тому вкрали лавку в сквері Богдана Хмельницького! Люди не бояться того, що поруч міський відділок поліції. Викопують квіти біля Єкатерининського храму, приміщення ОДА. Це жах!

До дня міста робітники КП «Зеленбуд» закінчують благоустрій вулиці Гетьмана Полуботка (від Красної площі до вул. Пушкіна вже зробили зелену роздільну смугу). По вул. Шевченка від будівлі облдержадміністрації прибирають будівельне сміття, в зелені квадрати навколо дерев завозять поживний грунт. Дуже багато роботи зараз і в сквері Богдана Хмельницького: підстригають газони, досаджують квіти. На головному в’їзді в місто зі сторони Києва вже облаштували пішохідну зону, розбили гарний газон. З часом там буде красиво, варто завітати й переконатися на власні очі.

Найближчим часом закінчаться будівельні роботи на центральному перехресті в місті (пр. Миру та пр. Перемоги), тож до благоустрою «вузького бульвару» долучаються комунальники. В мікрорайоні «П’ять кутів» зроблено нову розв’язку для транспорту, відповідно – з’явилися нові площі для озеленення (це буде одна клумба в формі кола). Всі мають виглядати охайними і доглянутими! Кропітка робота триває також по проспекту Миру, де в сквері біля «Мегацетру» до Дня міста відкриється оновлений фонтан, а також по вул. Рокосовського (завозиться новий грунт, замість роздільного металевого паркану будуть встановлені бетонні вази з квітами). Отже, працівники КП «Зеленбуд» наводять порядок на об’єктах, що зараз вводяться в експлуатацію.

— Дійсно, у нас зараз гаряча пора, працюємо без вихідних, аби все встигнути зробити належним чином, — продовжує розповідь Василь Кошельник. — Не забувайте, що парках і скверах сміття треба вивозити кожен день. Шкода, що жителі міста часто не цінують нашу роботу. Буквально вчора ми прибрали вул. 1 травня, а сьогодні зранку бачу – жителі вже накидали пакети зі сміттям вздовж дороги, гілки та листя позгрібали в купи. Собаки ті пакети потім роздирають, сміття розлітається… А ви бачили, яка ситуація на кінцевих зупинках громадського транспорту? Скільки сміття лишається по берегах Стрижня в Ялівщині після вихідних? На жаль, загальний рівень культури наших жителів залишається низьким. Це наша біда й наш біль.

Тож турбот у працівників КП «Зеленбуд», як бачимо, не бракує цілий рік! Навесні та восени здійснюють переважно посадку рослин. Влітку їх треба дбайливо доглядати, косити траву, підтримувати благоустрій і чистоту в парках і скверах. Взимку основне завдання – прибирання снігу, розчищення доріжок.

— На цей рік у нас ще багато завдань! — підсумовує розмову головний інженер комунального підприємства. — Гадаю, що весна та літо 2019-го року покажуть повну картину й результати наших зусиль. Аби тільки люди не крали! Ми не зупиняємося, лад у місті треба наводити не лише в центрі. Сподіваюся, стануть більш доглянутими й красивими окремі мікрорайони, де теж будуть свої зелені зони. Дай Бог, щоб у нас в країні панували мир і злагода.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?