Новий «Літературний Чернігів» вийшов у світ

Побачив світ № 2 цьогорічного (2019 р.) журналу «Літературний Чернігів».

Тут надруковано прекрасну добірку віршів 16-літньої Анни Ричок (переможця обласного літературного конкурсу «Золоте перо – 2019»). Її представляє редактор обласної газети «Чернігівщина: новини і оголошення», президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України та голова журі цього конкурсу Сергій Дзюба. До речі, перша публікація про творчість талановитої юної землячки з’явилася саме в газеті «Чернігівщина» – нове ім’я відкрила широкому загалу журналіст Сніжана Божок.

Також у цьому номері популярного та ошатного журналу публікуються поезії Ірини Кулаковської, Людмили Овдієнко, Миколи Іллюченка, Любові Карпенко та Єгора Семенюка; нотатки з читацького щоденника письменника Василя Бондаря; проза Віктора Татарина і Олександра Забарного; закінчення драми Світлани Максименко «Кожен обирає свій колір неба».

Привернуть увагу читачів і переклади оповідання Анатоля Кашевіча та віршів Юрія Слєсарева. Друкуються літературознавчі статті Володимира Кузьменка, Сергія Ткаченка. Микола Євтух вітає з ювілеєм знаного науковця Надію Кузьменко. Поетеса, доктор наук із соціальних комунікацій, професор, академік Тетяна Дзюба розповідає про свою незабутню поїздку до Чехії – на прем’єру вистави «Крила Сімаргла» за її творами в театрі «Агадір» (м. Брно). Публікуються дотепний матеріал «Хто, за що і навіщо?» чернігівця Михайла Сушка.

Вміщено рецензії Антоніни Царук – на роман Валентини Мастєрової «Смарагд», Ігоря Фарини – на книжку ста пісень «Примчу на білому коні» Сергія Дзюби, а також Олега Василишина й Ігоря Фарини – на збірку сонетів Анатолія Мойсієнка. Друкується «Пісня про маму» (слова Сергія Дзюби та Григорія Ліщенюка, музика Петра Лойтри).

Наприкінці номера – прониклива розповідь про незабутнього поета та науковця Миколу Ткача, який нещодавно відійшов у вічність. Бере за душу вірш Ганни Верес (Демиденко), присвячений Миколі Михайловичу.

На обкладинці – Свято-Миколаївська церква в Прилуках.

Цей журнал читається напрочуд легко, із задоволенням, як то кажуть, на одному подиху; і в цьому велика заслуга головного редактора часопису, очільника Літературної спілки «Чернігів», письменника Михася Ткача.

Сергій Квітницький

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?