Нововведення для росіян і покарання за їх порушення

З Нового року мешканців багатоквартирних будинків чекають зміни. Їм заборонять залишати свічки без нагляду, зберігати речі на цокольних поверхах і користуватися газовими плитами без техобслуговування.

Перший заступник голови комітету Держдуми по ЖКГ Сергій Пахомов розповів виданню «360» про найважливіші нововведення і покарання за їх порушення.

З 1 січня вступають в силу зміни в постанові уряду «Про затвердження Правил протипожежного режиму в Російській Федерації».

Порушників покарають адміністративним штрафом від двох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Контролювати, як дотримуються правил, продовжать ті ж державні і федеральні наглядові органи, що і зараз.

Якщо ж правила порушать і це зашкодить здоров’ю інших мешканців, відповідальність буде кримінальна — за статтею 219 КК РФ «Порушення вимог пожежної безпеки».

«Ці зміни дозволять більш спокійно і впевнено почувати себе всім мешканцям. А безпечніше стане тоді, коли ми почнемо уважніше ставитися до житла, до своїх газових приладів. Тому що всі інциденти, вибухи і трагедії трапляються, швидше за все, через нашу недбалість і небажання вчасно проводити діагностику газових приладів», — вважає Сергій Пахомов.

Діагностику газових плит, котлів та колонок власникам доведеться проводити за свій рахунок. Але це вже діюча в країні норма, уточнив Сергій Пахомов. Раз на рік це роблять всі сумлінні власники такого обладнання.

«Газ вибухає, в тому числі через те, що не проводять огляд газових приладів. Я б не став говорити, що це якась нова норма. Вона згадана в рамках робіт з протипожежної безпеки, але вона діє», — сказав Пахомов.

На сьогоднішній день пільг з оплати діагностики газового обладнання для малозабезпечених або пенсіонерів немає, але діють загальні пільги на послуги ЖКГ. Зокрема, якщо частка витрат на комуналку перевищує 22% від доходу сім’ї, то інші витрати оплачує держава. Але за справність особистих газових плит повинні відповідати їх власники.

Заборонено зберігати газові балони в квартирах, лоджіях, на горищах. Зараз багато тримають там дачну консервацію, велосипеди, коляски та дитячі санки. А в деяких будинках квартири продаються з закріпленими за ними коморами на нежитлових поверхах.

На сходах і під ними залишати коляски теж буде не можна. Зараз в Росії заборонено зберігати особисті речі на горищах. Але, швидше за все, особистих комор, що продавалися разом з житлом, це не торкнеться, якщо такі приміщення відповідають нормам пожежної безпеки.

У квартирах і кімнатах гуртожитків, номерах готелів і хостелів тепер офіційно можна буде влаштовувати склади або займатися виробництвом товарів. А в приміщеннях поверхів, розташованих нижче першого, влаштовувати дитячі клуби і проводити дитячі свята. Якщо тільки таке не передбачено проектною документацією будинку.

Свічки і сигарети мешканцям заборонять залишати без нагляду.

Приходити додому з перевірками до росіян не будуть. Поскаржитись можуть сусіди, і якщо інформація підтвердиться, порушника оштрафують.

«Мова йде про те, що неприпустимо зберігання відкритого вогню в приміщеннях для цього непристосованих, тобто крім кухонь. Звичайно, ніхто по балконах з перевірками лазити не буде, за цим повинні стежити ми самі. Але потрібно розуміти, це за це тепер передбачена відповідальність», — сказав Пахомов.

Аварійні та евакуаційні виходи повинні будуть відкриватися зсередини без ключа. А на вікнах підвалів, які є аварійними виходами, не повинно бути глухих грат. Вони не повинні бути весь час відкритими, їх закриватимуть на замок. Тому побоюватися навали бездомних не варто, пояснив депутат.

«Грати повинні відкриватися, але можуть бути закритими на замок. Однак при необхідності повинні бути швидко відкриті. Ось про що йде мова», — додав парламентарій.

Зміни щодо решіток можуть торкнутися мешканців перших поверхів, припустив експерт Олексій Кричевський. Швидше за все, їх змусять за свій рахунок зняти глухі грати, якщо за планом вони числяться аварійними виходами. Однак депутат упевнений, що якщо мова йде про безпеку всього будинку, то зняти глухі грати або замінити їх на такі, щоб відкривалися, може керуюча компанія.

Джерело

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?