Нові видання Ічнянських криничан

Імпрези. Ми вже повідомляли, що з вересня 2003 року в Ічні на Чернігівщині діє районне об’єднання літераторів «Криниця» до якого входить близько п’ятидесяти літераторів різного віку, професій та уподобань, а також молодь шкільного віку.

Звичайно ми – різні за віком, освітою, характерами, поглядами, але нас об’єднує любов до отчого краю, до красивого слова. Отже, регулярно раз на місяць відбуваються засідання літоб’єднання. Слід згадати, що проводиться певна робота по наданню методичної та практичної допомоги членам об’єднання при виданні книжок. Із цією метою більш досвідчені літератори діляться своїми творчими набутками, готували доповіді, які щиро обговорювали на засіданнях, редагували книжки побратимів по перу тощо.

Актив «Криниці» постійно бере участь у культосвітніх заходах, що відбуваються в районі. Наші літератори виступали в школах, бібліотеках, будинку пристарілих на Ічнянщині, а також в бібліотеках та педагогічному училищі ім. І. Франка м. Прилук та в інших містах області. З метою вшанування пам’яті письменників-земляків актив «Криниці» брав участь в організації та відзначенні ювілейних дат, присвячених класикам українського слова: Олексі Стороженку, Степану Васильченку, Василю Чумаку, Григорію Саченку, Олексі Кирію, Григорію Ковалю, Івану Цинковському, Анатолію Дрофаню та іншим.

І коли про існування Криниці дізналися у Національній спілці письменників України у 2005 році та 2016 роках нас запрошували на творчі зустрічі до столиці. І у конференц–залі НСПУ, там де свого часу звучали голоси Степана Васильченка, Павла Тичини, Максима Рильського, Миколи Бажана, Ванди Василевської, Олександра Довженка, Олеся Гончара, наші «криничани» читали свої кращі твори. Слід згадати, що поїздку до Києва профінансували наші спонсори Віктор Кияновський та Микола Вощевський.

Поетичні та прозові твори «криничан» друкують не тільки в нашій районній газеті «Трудова слава», але в обласних «Деснянська правда», «Біла хата», «Гарт», а також Товариства «Чернігівське земляцтво» в Києві газеті «Отчий поріг» і навіть газеті НСПУ «Літературна газета» та журналі «Літературний Чернігів» та в інших періодичних виданнях.

Колектив «Криниці» оприлюднив більше ста книжок різних жанрів, які в основному друкуються за кошти благодійників і у першу чергу Віктора Кияновського, Миколи Вощевського, Анатолія Брусенка, Олександра Сенчика, Алли Грищенко та інших. Нові видання «криничан» постійно презентуємо на засіданнях районного об’єднання.

Як приклад, зустріч, що відбулася нещодавно. Презентували книжку «Стежина добродійника», у якій 14 авторів «криничан» своїми поезіями та прозовими творами поздоровили нашого мецената Віктора Павловича Кияновського з нагоди 60-річчя від дня народження. Ошатна книга європейського оформлення надрукована в Ічні у видавництві ПП «Формат» Віктора Власка і проілюстрована кольоровими світлинами з домашнього архіву Віктора Кияновського. А побачити виданню світ допомогли депутат обласної ради від Аграрної партії України Юрій Віталійович Болоховець та генеральний директор ТОВ «Малодівицьке ХПП» Віталій Володимирович Семенець.

Мабуть на Ічнянщині немає такої родини який би чимось не допоміг благодійник Віктор Кияновський, отже на презентацію книжки прийшло чимало людей. Організаторам заходу було приємно, що презентація книжки-присвяти не залишилася поза увагою громадськості. Наймолодша, але вже відома, автор двох книжок одинадцятилітня «криничана» Діана Швидченко вручила Віктору Павловичу хліб-сіль – коровай на рушнику.

Автори книжки читали свої ліричні, щирі і задушевні присвяти ювіляру. А композитори Віктор Ковальовський та Микола Кузьменко свої вірші поклали на музику і написали чудові пісні «Синові Ічні» та «Ще здається й не жив», які й прозвучали в музичному і авторському виконанні обдарованих співаків. Лунали також частівки поетеси Ганни Дроботущенко.

Усі присутні щиро і сердечно вітали Віктора Кияновського із 60-ти річчям від дня народження та визначною подією в духовному житті ювіляра, виходом прекрасної книжки – присвяти «Стежина добродійника». Ювіляру дарували чимало квітів та подарунків зроблених своїми руками.

Під кінець заходу Віктор Павлович подякував авторам книжки та організаторам презентації. А усіх учасників заходу щедро почастував смачною вечерею. І першу чарку усі випили за здоров’я та довголіття голови правління ПАТ «Ічнянський завод сухого молока та масла» умілого реформатора та благодійника Віктора Павловича Кияновського.

Цікаво, що цього ж дня відбулася ще одна презентація двох книжок «криничанина», прозаїка, поета, краєзнавця, самодіяльного композитора і співака, члена Національної спілки краєзнавців України Миколи Миколайовича Кузьменка. Він оприлюднив фундаментальне видання «Моє рідне село Вишнівка» обсягом майже 350 сторінок до якого вмістив чимало краєзнавчих матеріалів про своє рідне село, прозові твори та поезії. Книжка має ошатне оформлення і віддрукована в Ічнянському ПП «Формат» Віктора Власка добротне видання у твердій обкладинці профінансували благодійники: Віктор Павлович Кияновський, Олександр Васильович Сенчик, Алла Костянтинівна Грищенко. Відрадно, що у презентації книги брали участь і виступили Віктор Кияновський та Олександр Сенчик.

Книга складається із трьох розділів: «Нащадкам – духовність минулого», «Уклін землі предків» та «З джерел рідного краю». І у кожному розділі чимало цікавих творів. Автор книжки народився і виріс в селі, там закінчив школу, там уперше взяв до рук гармошку, а згодом батьківський трофейний акордеон із яким батько повернувся із доріг Другої світової війни. І вже музикантом із рідної Вишнівки юний Микола пішов у широкий життєвий шлях. Про свій родовід та дитячі і дорослі роки свого життя та відомих односельців цікаво хвилююче розповідає автор.

Микола Кузьменко зумів видати і другу книжку збірник пісень та романсів «З любов’ю до музики», яку профінансував Віктор Павлович Кияновський. Чимало своїх поезій автор книжки поклав на музику. І відрадно, що на вірші «криничан» Тамари Волик, Ганни Дроботущенко, Віктора Ковальовського, Івана Нагорного, Наталії Черненко, своєї онучки – Діани Швидченко, Тетяни Шеменди, Ніни Штанько-Ткаченко та Ольги Штепи, обдарований композитор Микола Кузьменко написав низку чудових пісенних творів.

На презентації двох книжок Миколи Кузьменка звучали не тільки його пісні, але і пісенні твори «криничан», а дехто під акомпанемент автора музики виконували їх власноруч. Такого цікавого і хвилюючого заходу у нас ще не було. Щасливому і розумному Миколі Кузьменку вручили чимало квітів, від його родичів, однокласників із Вишнівки, «криничан» та шанувальників його таланту.

А я хочу наголосити, що ми ще ніколи не презентували три книги водночас. І впевнений, що наші літературні хрестини надовго запам’ятаються учасникам цього чудового заходу.

Станіслав Маринчик,

голова Ічнянського районного об’єднання літераторів «Криниця»

Навігація записів

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?