Не всі фракції голосували за обласний бюджет на 2020 рік?

Деякі фракції не голосували за проект бюджету Чернігівської області на 2020 рік. У першу чергу, через звуження можливостей розвитку регіону, а саме, консервацію тенденцій, які ми маємо сьогодні: низький рівень виробництва і заробітних плат, відтік молоді, зниження якості життя у сільській місцевості.

Про це розповіла очільниця однієї з найбільших фракції в обласній раді Ольга Чередник.

— При підготовці документу ми так і не почули відповіді, що буде з близько сотнею об`єктів, що перебувають на етапі будівництва чи масштабних реконструкцій? Кошти на завершення робіт не передбачено. Обсяг грошей субвенції на соціально-економічний розвиток Чернігівщини скорочено на наступний рік майже удвічі. А це свідчить про відсутність ефективного діалогу виконавчої гілки влади із президентом та урядом. У такий спосіб державні «дірки» закриваються за рахунок обласного бюджету. І така ситуація точно не на користь жителів Чернігівщини, — зазначила депутатка.

На 2020 рік обсяг додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я, врахований у Законі України „Про Державний бюджет України на 2020 рік” для місцевих бюджетів області у сумі 253,9 млн грн, що на 278,9 млн грн або вдвічі менший відповідної дотації поточного року (532,8 млн грн) і є недостатнім для фінансування видатків закладів освіти (крім заробітної плати педпрацівників) та енергоносіїв у медичних закладах, оскільки такі видатки в області в 2019 році складатимуть близько 1,6 млрд гривень. Водночас необґрунтоване зменшення дотації на 52,3% неприпустиме, оскільки фактично в місцевих бюджетах області у 2019 році на оплату комунальних послуг та енергоносіїв у закладах охорони здоров’я спрямовано в середньому лише 23% обсягу відповідної дотації поточного року.

— Незрозумілою є ситуація у медицині, — акцентує увагу Ольга Чередник. — Поки ніхто не роз’яснив механізми фінансування медичних закладів із настанням другого етапу медичної реформи. Адже в регіоні є медичні установи, що навіть зараз не підпадають під стандарти фінансування із Національної служби здоров`я. Що буде з ними після 1 квітня 2020 року?

Запропонований на наступний рік бюджет навіть в абсолютних величинах менший, аніж бюджет 2019 року, але ж варто врахувати інфляцію. На переконання народної обраниці, бюджет Чернігівщини — 2020 не виходить назвати бюджетом розвитку.

— Це бюджет проїдання, він не відповідає інтересам жителів регіону, а тому за нього ми не голосували, — підкреслила Ольга Чередник. — Єдине сподівання — до кошторису будуть внесені зміни, і якщо вони поліпшуватимуть ситуацію у різних сферах, ми обов`язково їх підтримаємо. А сьогодні під час сесії дискусія була переведена в інше русло: замість обговорень конструктивних змін по суті, ми стали свідками суперечок про форму, а не зміст.

Схожа публікація:

Депутати Чернігівщини «урізали» обласний бюджет-2020

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?