Нардепи розглянули «протимінні» законопроекти

В Україні створюється новий орган в структурі виконавчої влади ─ Агентство з протимінної діяльності або Центр з гуманітарного розмінування. 

Сьогодні народні обранці прийняли у першому читанні законопроект про створення підрозділу, який займатиметься розмінуванням.

З авторським законопроектом щодо очищення зони ООС від боєприпасів ознайомив у Верховній Раді депутатів Мустафа Наєм.

Як зазначив спікер-нардеп, кошти з державного бюджету на діяльність новоствореної структури поки не передбачаються, оскільки надходження фінансів планується з інших джерел, зокрема, з міжнародних організацій. Визначатиметься, що безпосередньою діяльністю із розмінування займатиметься організація, яка виграє тендер. А новостворене Агентство чи то Центр координуватиме процес з розмінування.

Однак автор альтернативного законопроекту нардеп Андрій Тетерук зазначив, що гроші на діяльність такої структури потрібно буде виділяти як з Основного бюджету, так і надходження з країн-донорів.

Усього з даного питання було внесено на розгляд чотири законопроекти. Відповідний Комітет підтримав альтернативний законопроект № 9080/1, внесений народним депутатом Андрієм Тетеруком.

— Створений центр з розмінування в Україні буде зобов’язаний складати програму діяльності на 5 років, затверджувати її у Верховній раді, а найголовніше — звітувати про стан виконання програми гуманітарного розмінування. Це дозволить не тільки контролювати процес, але й не дозволить процесам бути неконтрольованими, — додав він.

Андрій Тетерук, представляючи свій законопроект, зауважив, що всі учасники, які будуть залучатись до процесу гуманітарного розмінування, будуть застраховані і нести відповідальність за якість роботи.

Якщо документ, запропонований Мустафою Наємом має назву Агентство з протимінної діяльності, то інший, внесений Андрієм Тетеруком — Центр з гуманітарного розмінування.

А загалом біля 30 тисяч квадратних кілометрів території необхідно розміновувати, як ці, що нині знаходяться під контролем української влади, так і ці, що під окупаційно-російською владою.

Сергій Вітер

Навігація записів

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?